"Сподіваємось на підтримку поліції". В Одесі готуються до ЛГБТ-фестивалю "Прайд-2021"

"Сподіваємось на підтримку поліції". В Одесі готуються до ЛГБТ-фестивалю "Прайд-2021"

"Сподіваємось на підтримку поліції". В Одесі готуються до ЛГБТ-фестивалю "Прайд-2021"
. Flow Production - Анна Кунбуттаева

Наприкінці серпня в Одесі планують влаштувати фестиваль квір-культури "Одеса Прайд-2021". Захід триватиме шість днів та завершиться мирною ходою. Про таке Суспільному повідомила організаторка заходу Анна Леонова.

За її словами, цьогоріч Прайд розпочнеться 24 серпня та триватиме до 29 серпня. Програму фестивалю наразі готують, однак відомо, що заплановано заходи просто неба та дискусії. Завершиться фестиваль мирною Прайд Ходою 28 серпня.

Слоган цьогорічного Прайду – "Жити вільно – жити без страху!", зазначила організаторка. За словами Леонової, цьогорічний слоган та концепт фестивалю "має сформувати звичку у правоохоронних органів захищати людей попри їхні ознаки за СОГІСексуальна орієнтація та гендерна ідентичність.".

"Ми, як завжди, очікуємо на підтримку правопорядку з боку поліції. Однак поки правоохоронці напряму з нами не спілкуються. Поліція зазвичай старається не чіпати справи, пов'язані з дискримінацією за ознаками СОГІ або ненавистю до ЛГБТ-людей. Тож ми розуміємо, що це завжди ризик – покладатись на поліцію. Але іншого способу сформувати у них звичку захищати людей попри ознаки за СОГІ, у нас немає", – зауважила Леонова.

За її словами, "деякі молодіжні організації" вже почали публікувати в соціальних мережах погрози учасникам та організаторам фестивалю. Жінка закликала поліцію звернути увагу на подібні публікації та дати їм правомірну оцінку.

Суспільне звернулося за коментарем до речниці Національної поліції в Одеській області Любові Гордієвської, аби дізнатися, чи планують правоохоронці комунікувати з організаторами фестивалю. Утім Гордієвська відповіла, що всю інформацію оприлюднять напередодні заходу. А для того, аби отримати відповідь поліції раніше, речниця порадила надіслати запит, що ми і зробимо.

Читайте також

  • Сутички на "Одеса Прайд 2020": версії ЛГБТ-спільноти, противників та поліції
  • "Одеса Прайд 2020". Правозахисники закликали владу відреагувати на напади

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок