Капітану танкера Delfi оголосили підозру

Капітану танкера Delfi оголосили підозру

Капітану танкера Delfi оголосили підозру
.

Правоохоронці повідомили про підозру капітану танкера Delfi. Йому закидають порушення правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту, що створило небезпеку для життя людей. Про це розповіла журналістка Одеської обласної прокуратури Катерина Новачли.

За версією слідства, підозрюваний порушив правила безпеки мореплавства та вимоги міжнародного свідоцтва про мінімальний склад екіпажу - на борту знаходилась команда із 3-х замість 5-ти осіб.

"Незважаючи на втрату одного з якорів, непрацездатність головних двигунів судна, відсутність палива та попередження про погіршення погодних умов, капітан судна настійливо відмовився від допомоги, чим поставив під загрозу життя членів екіпажу та сторонніх осіб", - розповіла прессекретарка обласної прокуратури Катерина Новачли.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Головного управління Нацполіції в Одеській області.

Капітану судна загрожують виправні роботи строком до 2-х років або обмеження волі строком до 3-х років.

Зазначимо, за результатами слідства прокурори розпочали кримінальне провадження за фактом можливого порушення статутних правил несення прикордонної служби службовими особами Державної прикордонної служби України.

Як повідомили у відомстві, прикордонники, незважаючи на встановлення технічної несправності судна у ході його огляду та порушень в документації, не вжили заходів із затримання танкера та його конвоювання в найближчий порт, що сприяло виникненню аварійної морської події.

Помічник голови Державної прикордонної слудби України пообіцяв кореспондентам Суспільного прокоментувати відкрите щодо їхніх співробітників кримінальне провадження 21 лютого. На питання, що відомо слідству в справі танкеру Delfi прессекретарка нацполіції Одещини Любов Гордієвська попросила написати інформаційний запит, що ми і зробили.

Наразі кореспонденти Суспільного намагаються знайти контакт капітана судна.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Їх евакуювали та направили до лікарні.

Як відомо, Адміністрація морських портів пропонує два варіанти усунення танкеру Delfi з берега пляжу "Дельфін", за умови якщо власник відмовиться від своїх повноважень.

На початок