"Два дні та дві ночі нової музики". Програма фестивалю в Одесі

"Два дні та дві ночі нової музики". Програма фестивалю в Одесі

Ексклюзивно
"Два дні та дві ночі нової музики". Програма фестивалю в Одесі
.

17-18 липня в Одесі стартує 27-й міжнародний музичний фестиваль "Два дні та дві ночі нової музики". Якою буде програма фестивалю Суспільному розповіла композиторка та арт-директорка фестивалю Кармелла Цепколенко.

За словами арт-директорки, цьогоріч концепція та драматургія фестивалю не змінилася.

"Минулого року через карантин нам довелося відмовитися від другого майданчика у нижньому фоє філармонії. Але цьогоріч у нас будуть деякі перформанси. Це будуть сюрпризні номери, які поєднають різні види мистецтва: електроніку, музику, перкусію тощо", – пояснила Цепколенко.

Вона зазначила, що через локдаун на фестивалі буде більше українських музикантів.

"Можливо це і правильно, бо на нашому фестивалі завжди було багато іноземців. А якби ви приїхали до Німеччини, то там основна маса – це музиканти з Німеччини і трохи іноземців", – поділилася арт-директорка.

Фестиваль розпочнеться з "прелюдійної" програми 16 липня в Одеській національній музичній академії ім. А.В. Нежданової.

"Це буде концерт Олександра Козаренка, який познайомить нас з музикою українського Бідермаєра. Пролунають композитори, які нам незнайомі, бо вони емігрували після революції. А також буде майстер-клас австрійського композитора Вернера Шульце", – зазначила Цепколенко.

Основна програма відбудеться 17-18 липня в Одеській філармонії. Учасниками фестивалю будуть музиканти з Австрії, США, Росії, Німеччини, Польщі тощо.

Як і в попередні роки, на цьогорічному фестивалі зробили акцент на міні моноопери.

"Буде міні опера Людмили Самодаєвої "Требник трьох"Літературно-мистецька збірка поетів Давида Бурлюка, Миколи Бурлюка, Володимира Маяковського та Велимира Хлєбнікова для декламатора, соліста, для підготовленого фортепіано та баяна. Також лунатиме прем'єра міні моноопери Антона Ровнера "Біль і порятунок Іова". Це буде дуже цікаво, бо Руперт Бергман дуже серйозно готується до прем'єри. Третьою монооперою буде "Трегайс" Шульце", – зауважила композиторка.

Також буде вечір пам'яті з нагоди 85-річчя з дня народження одеського композитора Олександра Красотова.

"Це буде велика програма, наживо, без відео. У концерті лунатиме здебільшого камерна музика, зокрема квінтети та дуети", – наголосила Цепколенко.

За словами директора фестивалю Олександра Перепелиці, за 27 років на фестивалях виступили 1600 композиторів та пролунали 2500 творів.

"Якщо порівнювати з іншими іноземними фестивалями, то ми на першому місці", – підкреслив Перепилиця.

Що відомо

  • "Два дні і дві ночі нової музики" – один із найбільших фестивалів нової музики в Україні, який започаткували в 1995 році.
  • Щорічно проводиться в місті Одеса у квітні, але цьогоріч дати проведення посунули через карантин.
  • Програму фестивалю складає сучасна музика українських та закордонних композиторів, переважно експериментального напрямку.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок