Одеський археологічний музей планує створити нове сховище під амфори

Одеський археологічний музей планує створити нове сховище під амфори

Одеський археологічний музей планує створити нове сховище під амфори
. moy-gorod.org

Одеський археологічний музей збирає гроші на придбання нових стелажів для старовинних амфор. Наразі у закладі їх приблизно 7 тисяч, однак місця для їхнього зберігання не вистачає, повідомила завідувачка відділу наукової обробки і зберігання фондів музею Олена Шевченко.

За її словами, Одеський археологічний музей один із найстаріших музеїв в країні, через 4 роки йому виповниться 200 років. Наразі в ньому зберігається 98 тисяч експонатів, серед яких до 7 тисяч старовинних амфор. Оскільки вони великі і тяжкі, їх складали в дворовому додатковому сховищі, але наразі воно переповнене. Через те, що "зайвих" коштів на облаштування нового сховища для амфор немає, музей вирішив зібрати потрібну суму через краудфандингову платформу "Моє місто", додала жінка.

"Колись на балансі в музеї було два автомобілі – для поїздок в експедиції. Вони давно вже списані, але залишився гараж. Це велике приміщення, яке підходить під сховище, але воно захаращене різним мотлохом та не обладнано потрібними міцними стелажами. Тому ми вирішили зібрати кошти та зробити з нього нове місце під амфори", – розповіла Шевченко.

Нові 30 секцій в сховище обійдуться музею в 82,5 тисячі гривень. Цю суму планують зібрати за 3 місяці. Якщо не вдасться, за зібрані гроші закуплять стільки полиць, на скільки вистачить грошей.

"Частина з цих амфор вивчена, решта – ні. Але оскільки з'являються нові технології, історичні відомості, вони завжди повинні бути в нормальному доступі для вчених. Наразі ситуація нагадує той випадок, коли відчиняєш двері і на тебе вивалюється купа артефактів, без маркування і опису, а такого не повинно бути", – запевнила жінка.

Всю інформацію про краудфандинговий проєкт можна знайти тут.

Читайте також

  • На Одещині на ремонт двох причалів планують витратити понад 14 мільйонів гривень
  • На ремонт частини дороги на Одещині планують витратити понад 18 млн грн
  • На прибирання території Одеського порту планують витратити понад 11 млн грн

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок