Юлія Онищенко – стендаперка з Одеси, яка під час виступів висміює сексизм та стереотипи нашого суспільства. Вона почала жартувати після розлучення з чоловіком, а тепер ділиться власною історією з іншими.
Юлія вийшла заміж, коли їй було 22 роки. Після того, як чоловік почав їй зраджувати, дівчина вирішила стати стендаперкою та почала висміювати стереотипи про жінок.
"Мій чоловік почав мене зраджувати, і я пішла про це жартувати. Мені треба було жартувати, коли страшно. І коли виникає якась стресова ситуація, це завжди допомагає", – пояснила Юлія.
У своїх виступах дівчина розповідає про фемінізм та сексизм. За словами Юлії, перед тим, як жартувати на такі теми, потрібно "закохати в себе глядачів".
"Жінкам не можна відразу виходити на сцену та говорити про серйозні речі. Треба вийти й одразу пожартувати про те, що вона жінка, і що в неї є колишній. Однозначно: колишній у неї є, і він – негідник. Якщо щось по-іншому, то вона не жінка", – зауважила стендаперка.
Із першими стереотипами про жінок Юлія Онищенко зустрілася ще в школі.
"Мені завжди в казали: ти ж дівчинка. Тобі не можна так. Тобі не можна зривати уроки. Тобі не можна сміятися. Хлопці поводилися так само, як і я. Але вони ж хлопці. А ти – дівчинка. Тобі не можна", – поділилася Юлія.
Дівчина мріє, аби суспільство відійшло від стандартів та стереотипів. І хоче вірити в те, що завдяки гумору це можна змінити.
"Хотілось би думати, що гумор впливає на суспільство, але є суспільний і соціальний запит. Не хочеться зациклюватись на тому, що теща – змія, а чоловік – тільки втомлений і злий від свого життя, а діти – дармоїди тощо. Хочеться відійти від якихось стандартів. Після того, як розповів людині про те, що відбувається у її житті постійно, то потім можна їй розповісти про те, як можна. Тому ти поступово можеш вкраплювати свою історію і точку зору", – розповіла стендаперка.
Читайте також
- "Фемінізм у кожну хату", "Часікі не тікають, вони електронні": фоторепортаж з Маршу жінок у Києві
- "Жіночі історії": виставка картин про стереотипи у Харкові