В Одесі демонтували барельєф маршалу Жукову

В Одесі демонтували барельєф маршалу Жукову

В Одесі демонтували барельєф маршалу Жукову
. Фото: Олег Ярошенко

Меморіальну дошку маршалу Жукову демонтували в Одесі на вулиці Новосельського, 64. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з місця подій.

"У нас є дозвіл від ректора університету ім. Мечникова, якому належить гуртожиток, де він дозволяє демонтувати згідно з законом про декомунізацію дошку Жукову", - пояснив лідер ГО "Вуличний фронт" в Одесі Дем'ян Ганул.

За його словами, дошку передадуть до історико-краєзнавчого музею. Роботи з відновлення фасаду проводитимуть громадські діячі, які ініціювали демонтаж дошки.

За інформацією поліції, яка була присутня на місці подій, порушень не зафіксували. Участь в акції взяли близько 100 людей.

Наразі кореспонденти Суспільного намагаються зв'язатися із ректором ОНУ ім. Мечникова, аби отримати його коментар.

Зазначимо, за даними Українського інституту національної пам'яті постать Георгія Жукова підпадає під дію закону про декомунізацію, як людина, яка, "відзначилася чисельними наказами про розстріли червоноармійців та мародерством на окупованих територіях Німеччини, учасник придушення Угорської революції 1956 року".

Нагадаємо, раніше в Одесі на Канатній, 87 демонтували барельєф Маршалу Жукову. Це сталося 31 жовтня. Тоді меморіал зносили представники громадської організації "Національний спротив".

На початок