"Приречені на життя в неволі". В Одесі у вуличних фотографів відібрали двох сов

"Приречені на життя в неволі". В Одесі у вуличних фотографів відібрали двох сов

"Приречені на життя в неволі". В Одесі у вуличних фотографів відібрали двох сов
. Суспільне Одеса

Дві сови, яких зоозахисники разом із правоохоронцями вилучили у вуличних фотографів, перебувають в одеському зоопарку. Наразі птахи на карантині, розповів Суспільному директор звіринцю Ігор Бєляков.

За його словами, ввечері 24 березня поліцейські привезли на реабілітацію до зоопарку двох сов: вухату та сіру.

Ігор Бєляков
Ігор Бєляков. Суспільне Одеса

"Помітно, що їх тримали у маленькій клітці. Тому що пір’я потерте та обрізане – аби вони не літали. Це не ті тварини, які призначені для тісного спілкування з людиною, вони не можуть бути фотомоделями. Для них це у будь-якому випадку дуже погано", – пояснив Бєляков.

На його думку, птахи народилися торік. І хоча вони ще молоді, навчитися виживати в умовах дикої природи сови вже не зможуть.

"Навіть, якщо їх підгодувати, якщо вони змінять пір'я та зможуть літати, то в дикій природі вони проживуть лише декілька днів. Вони не зможуть полювати й уникати небезпеки", – зазначив директор зоопарку.

Як розповів орнітолог Віктор Пілюга, через потерте пір’я можна припустити, що птахів раніше тримали у маленькій клітці. А крила підрізали, аби сови не літали.

Віктор Пілюга
Віктор Пілюга. Суспільне Одеса

"Їх взяли з гнізда "пуховичками", нагодовували і почали з ними працювати. Через те, що вони вигодувані вручну, вони цілковиті імпрінти, тобто відображені на людину. Людина для них як сова. Тому вони приречені на життя в неволі. Навіть якщо спробувати навчити їх полювати, я думаю, це буде важко", – поділився спеціаліст.

За його словами, сіра сова – рідкісний вид для південної України. Натомість сову вухату можна зустріти у місцевих лісах. Орнітолог зауважив, що птахи мають здоровий вигляд, однак їх раніше неправильно годували.

В Одесі у вуличних фотографів вилучили двох сов
Сова вухата. Суспільне Одеса

"Їх не годували хорошим кормом – мишами чи крисами, бо це їхній природний корм. Очевидно, що годували м’ясом. А якщо таких пташок тримати на м’ясі, то починаються процеси, пов’язані зі змінами у печінці. І вони не дуже довго живуть. Через зміну обстановки вони можуть не їсти добу або дві. Потрібно запустити процес, щоб вони нормально почали харчуватися", – пояснив Пілюга.

В Одесі у вуличних фотографів вилучили двох сов
Сова сіра. Суспільне Одеса

Двох людей з совами на узбережжі пляжу Ланжерон помітив керівник громадської організації "Закон Природи" Георгій Липський. За його словами, чоловіки пропонували перехожим фотографуватися з птахами за гроші.

В Одесі у вуличних фотографів вуличили двох сов
Георгій Липський. Суспільне Одеса

"Наша людина підійшла до них, подивитися, що за птах. Щоб визначити вид. Коли він підійшов, вони почали пропонувати зробити фото за гроші. Ми одразу підійшли з працівниками поліції та вилучили сов. На тих людей склали адмінматеріали. Після цього поліція передала сов у зоопарк", – зазначив Липський.

Він додав, що на фотографів склали адмінпротоколи за ст. 89Жорстоке поводження з тваринами.Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Сови перебуватимуть на карантині у зоопарку декілька тижнів. Пізніше їх переведуть до відкритого вольєру, де вони надалі й мешкатимуть.

Суспільне Одеси готове надати власникам птахів право озвучити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.

Читайте також

  • У вуличного фотографа в центрі Одеси вилучили єнота
  • Поліція вилучила яструба у чоловіка в центрі Одеси
  • В Одесі виснажених канюків дістали з автівки, один птах загинув
  • У вуличного фотографа в центрі Одеси вилучили двох мавп
На початок