Дві сови, яких зоозахисники разом із правоохоронцями вилучили у вуличних фотографів, перебувають в одеському зоопарку. Наразі птахи на карантині, розповів Суспільному директор звіринцю Ігор Бєляков.
За його словами, ввечері 24 березня поліцейські привезли на реабілітацію до зоопарку двох сов: вухату та сіру.

"Помітно, що їх тримали у маленькій клітці. Тому що пір’я потерте та обрізане – аби вони не літали. Це не ті тварини, які призначені для тісного спілкування з людиною, вони не можуть бути фотомоделями. Для них це у будь-якому випадку дуже погано", – пояснив Бєляков.
На його думку, птахи народилися торік. І хоча вони ще молоді, навчитися виживати в умовах дикої природи сови вже не зможуть.
"Навіть, якщо їх підгодувати, якщо вони змінять пір'я та зможуть літати, то в дикій природі вони проживуть лише декілька днів. Вони не зможуть полювати й уникати небезпеки", – зазначив директор зоопарку.
Як розповів орнітолог Віктор Пілюга, через потерте пір’я можна припустити, що птахів раніше тримали у маленькій клітці. А крила підрізали, аби сови не літали.

"Їх взяли з гнізда "пуховичками", нагодовували і почали з ними працювати. Через те, що вони вигодувані вручну, вони цілковиті імпрінти, тобто відображені на людину. Людина для них як сова. Тому вони приречені на життя в неволі. Навіть якщо спробувати навчити їх полювати, я думаю, це буде важко", – поділився спеціаліст.
За його словами, сіра сова – рідкісний вид для південної України. Натомість сову вухату можна зустріти у місцевих лісах. Орнітолог зауважив, що птахи мають здоровий вигляд, однак їх раніше неправильно годували.

"Їх не годували хорошим кормом – мишами чи крисами, бо це їхній природний корм. Очевидно, що годували м’ясом. А якщо таких пташок тримати на м’ясі, то починаються процеси, пов’язані зі змінами у печінці. І вони не дуже довго живуть. Через зміну обстановки вони можуть не їсти добу або дві. Потрібно запустити процес, щоб вони нормально почали харчуватися", – пояснив Пілюга.

Двох людей з совами на узбережжі пляжу Ланжерон помітив керівник громадської організації "Закон Природи" Георгій Липський. За його словами, чоловіки пропонували перехожим фотографуватися з птахами за гроші.

"Наша людина підійшла до них, подивитися, що за птах. Щоб визначити вид. Коли він підійшов, вони почали пропонувати зробити фото за гроші. Ми одразу підійшли з працівниками поліції та вилучили сов. На тих людей склали адмінматеріали. Після цього поліція передала сов у зоопарк", – зазначив Липський.
Він додав, що на фотографів склали адмінпротоколи за ст. 89Жорстоке поводження з тваринами.Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Сови перебуватимуть на карантині у зоопарку декілька тижнів. Пізніше їх переведуть до відкритого вольєру, де вони надалі й мешкатимуть.
Суспільне Одеси готове надати власникам птахів право озвучити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.