В Одесі зростає кількість хворих на COVID: що кажуть медики та волонтери

В Одесі зростає кількість хворих на COVID: що кажуть медики та волонтери

В Одесі зростає кількість хворих на COVID: що кажуть медики та волонтери
. Фото ілюстративне: https://www.star.com.tr/

Кількість нових пацієнтів з COVID-19 в Одесі та області почала зростати. Здебільшого це пов'язано з недотриманням карантинних обмежень, масовими святкуваннями та багатолюдними заходами, розповіла Суспільному директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Олена Колоденко.

За її словами, кількість нових пацієнтів постійно збільшується, особливо після масових святкувань.

"Якщо казати безпосередньо про наш центр, то, наприклад, швидкого тестування ще 25 лютого потребувало 90 пацієнтів, а 4 березня – 133. Тобто це ті люди, які звернулися до нас з ознаками гострої респіраторної інфекції, і яким було проведено тестування швидкими тестами на антиген", – зауважила директорка центру.

Водночас лікарка зауважила, що симптоми та перебіг коронавірусної хвороби в людей, що звертаються до центру, не змінилися.

"Це все симптоми ГРВІ. Зокрема підвищення температури, неспецифічні ознаки, такі як нежить, слабкість, кашель. Тобто у симптомах нічого не змінилося. Перебіг захворювання також не змінюється. У когось це легкий ступінь тяжкості, нежить, а у когось це проходить важче, з ознаками пневмонії, запаленням легенів і потрібна госпіталізація", – пояснила Колоденко.

Олена Колоденко
Олена Колоденко. Суспільне Одеса

Лікарка наголосила, що за перший рік пандемії змінився механізм тестування на COVID-19.

"Усі центри первинної медико-санітарної допомоги мають можливість проводити швидкі тести до антигену вірусу, і ми це робимо при перших ознаках ГРВІ. Якщо є необхідність, ми в центрі вже робимо забор матеріалу для проведення ПЛР-тестування і відправляємо його до лабораторного центру. І це стало більш простіше та зручніше для нашого населення", – поділилася Олена Колоденко.

На її думку, карантинні заходи дієві, але більш ефективними є дистанція, дотримання маскового режиму та особиста гігієна.

"Щойно населення розслабилося, ми знов бачимо чергову хвилю захворюваності. Це наші святкування, масові гуляння, недотримання елементарних правил дистанціювання і особистої гігієни. Усе це призводить до зростання кількості хворих", – наголосила лікарка.

В Одесі зростає кількість хворих на COVID: що кажуть медики та волонтери
Черга "швидких" біля міської лікарні №5 9-го березня. Facebook / Evgenia Genova

Як розповіла Суспільному волонтерка благодійного фонду "Корпорація монстрів" Ольга Гуз, через збільшення захворюваності, в Одеській міській лікарні № 5, яка є опорною, не вистачає медичного персоналу для лікування хворих на COVID-19.

Ольга Гуз
Ольга Гуз. Суспільне Одеса

За її словами, у медичний заклад лікарі приймають хворих на коронавірусну інфекцію лише за наявності тесту або комп’ютерної томографії легень.

"У березні дуже важко приймають пацієнтів за списком госпіталізації. Намагаються не приймати без ПЛР чи КТ. У нас була така ситуація, коли двох людей похилого віку не прийняли, відправили на КТ, хоча усі показники були до госпіталізації. Багато та тяжко хворіють. Дуже швидко розвивається сама пневмонія", – пояснила волонтерка.

Вона додала, що ще з початку відкриття міської лікарні №5 там знову не вистачає медиків. В інших опорних лікарнях медпрацівників вистачає, додала Ольга Гуз.

В Одесі зростає кількість хворих на COVID: що кажуть лікарі та волонтери
Суспільне Одеса

"Знаю, що тут не вистачає термометрів, і минулого тижня у медичного персоналу не вистачало звичайних пульсоксиметрів, щоб вимірювати кисень. Родичі пацієнтів купують свої та приносять", – поділилася Гуз.

Нагадаємо, в Одеській міській раді заявили про скорочення кількості лікарняних ліжок для хворих на COVID-19. Станом на 9 березня в опорних лікарнях Одеси залишилося 61 вільне ліжко для госпіталізації.

Читайте також

  • За тиждень в Одесі померли 16 пацієнтів з COVID-19
  • За добу COVID-19 підтвердили у 586 мешканців Одещини
  • В опорних лікарнях Одеси зменшилася кількість вільних місць для хворих на COVID
На початок