Соратника Стерненка Руслана Демчука також ув'язнили на 7 років

Соратника Стерненка Руслана Демчука також ув'язнили на 7 років

Соратника Стерненка Руслана Демчука також ув'язнили на 7 років
. Грати, Думська

23 лютого Приморський районний суд Одеси оголосив вирок не лише Сергію Стерненку, але й його соратнику по "Правому сектору" Руслану Демчуку, який також фігурував у справі про викрадення депутата Сергія Щербича. Про таке повідомила кореспондентка Суспільного.

Руслана Демчука, як і Стерненка, засудили до 7 років та 3 місяців позбавлення волі. Обох вже доставили до слідчого ізолятору.

Напередодні на своїй сторінці в Facebook Демчук опублікував допис, в якому запевнив, що "вирок вже готовий" і буде обвинувальним.

"Ми сприймемо його гідно і з гордістю. Завтра, за великою вірогідністю, на очах всього Світу нас намагатимуться ув'язнити. Так завжди, допоки в Україні панують посібники окупантів. Українців знищували за позицію, за мову, за культуру, пісню, спротив, повстання, за Україну", – написав Демчук.

Соратника Стерненка також ув'язнили на 7 років
Сергій Стерненко та Руслан Демчук, 2017 рік. Думська

Після оголошення вироку Руслан Демчук звернувся до журналістів та закликав їх висвітлювати справу та долучати правові організації.

"У СІЗО на нас чекають дуже складні умови. Якщо Сергія тричі намагалися вбити, то вони не зупиняться. Вони все, що завгодно можуть зробити. Покажіть це на весь світ. Долучайте людей, правові організації, нехай стають на наш захист. Саме в знаковий для окупантів день – День захисника вітчизни, нас сьогодні публічно засуджують", – заявив Демчук.

Нагадаємо, 23 лютого Приморський районний суд Одеси ув'язнив на 7 років та 3 місяці ексочільника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука. Також суд вирішив конфіскувати половину майна, яке належить засудженим.

Зазначимо, цю справу розглядали протягом майже п'яти років. Стерненку та Демчуку інкримінували викрадення тодішнього депутата однієї з районних рад Одеської області Сергія Щербича та розбійний напад на нього. Також в цій справі ексочільнику одеського "Правого сектору" закидали незаконне зберігання зброї. Натомість обвинувачені називають справу сфабрикованою та побудованою "виключно на заяві Щербича".

За версією Стерненка, у 2015 році до нього з обшуками прийшли правоохоронці, після чого "з мішком на голові вивезли до відділення". Того ж дня громадського діяча взяли під варту. Пізніше Стерненко вийшов під заставу. Щодо зберігання зброї, Стерненко заявляє, що добровільно видав поліції пневматичний пістолет, колекційний ніж та шумовий пістолет. Утім останній експерти начебто визнали вогнепальною зброєю.

Читайте також

  • Стерненка ув'язнили на 7 років за викрадення людини та зберігання зброї
  • Ув'язнення Стерненка: люди блокували автівки поліції, під судом сталися сутички

На початок