Перейти до основного змісту
Реставрація будинку Русова: суд відмовився збільшувати заставу для директорки компанії-підрядника

Реставрація будинку Русова: суд відмовився збільшувати заставу для директорки компанії-підрядника

Реставрація будинку Русова: суд відмовився збільшувати заставу для директорки компанії-підрядника
. Суспільне Одеса

Одеський апеляційний суд відмовився повторно брати під варту Олену Сердюк, яку підозрюють у розтраті бюджетних коштів та зловживанні службовим становищем під час реставрації будинку Русова. Також судді відхили скаргу прокурора, який вимагав збільшити розмір застави до майже 5 мільйонів гривень, повідомила кореспондентка Суспільного.

Апеляційну скаргу розглядала колегія суддів – Олександр Джулай, Олександр Журавльов та Олег Копіца. Слідчий Одеської обласної прокуратури Павло Муравйов намагався скасувати рішення Київського районного суду, який 29 січня відправив підозрювану на два місяці до СІЗО з правом внесення застави у розмірі 302 тисяч гривень.

Наразі Олена Сердюк внесла 302 тисячі гривень застави та вийшла з СІЗО. Тому правоохоронці намагалися збільшити заставу до 4,9 мільйонів гривень – саме таку суму збитків інкримінують підозрюваній.

В Одесі суд залишив під вартою директорку компанії, яка реставрувала будинок Русова
В Одесі суд залишив під вартою директорку компанії, яка реставрувала будинок Русова. Суспільне Одеса

Сторона обвинувачення наголосила, що Сердюк підозрюють у вчиненні умисних кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. та ч.1 ст. 336Складання завідомо неправдивих офіційних документів. Кримінального кодексу України.

Провину Олени Сердюк, за словами прокурорів, підтверджують зібрані докази, а саме: висновки будівельно-технічних експертиз, договори, акти приймання виконаних робіт та інші матеріали. Наразі є ризики, що фігурантка справи може знищити докази, впливати на свідків та розслідування, наголосили правоохоронці.

Натомість адвокати підозрюваної запевнили, що заяви прокуратури необґрунтовані. Також адвокат Євген Завалькевич наполягав, що Сердюк "має міцні соціальні зв’язки, низку нагород, є кваліфікованим працівником і культурним діячем". За словами юриста, поведінка його підзахисної в межах кримінального провадження не давала підстав для обрання запобіжного захисту у вигляді тримання під вартою. А з урахуванням того, що справу відкрили в 2019 році, впливати на свідків чи знищувати докази вже неможливо, додав Завалькевич.

В Одесі суд залишив під вартою директорку компанії, яка реставрувала будинок Русова
В Одесі суд залишив під вартою директорку компанії, яка реставрувала будинок Русова. Суспільне Одеса

Колегія суддів вислухала позиції обох сторін та вирішила відхилити апеляційну скаргу прокурора. Від коментарів усі учасники процесу відмовилися.

Суспільне готове надати право підозрюваній або її представникам висловити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Що відомо

  • 27 грудня 2019 року Будинок Русова відкрили після реставраційних робіт. Загалом роботи тривали 1,5 роки, їхня вартість склала 149 мільйонів гривень.
  • Будівлю побудували у 1900 році за проєктом архітектора Леоніда Чернігова, фасад оформив художник архітектури Валеріан Шмідт. Вона має статус пам'ятки історії та архітектури регіонального значення. Непридатним до використання його визнали у 2002 році, два рази там була пожежа: у 2009 та 2016 роках.
  • У січні заступник одеського міського голови Петро Рябоконь, повідомив, що приміщення Будинку Русова здаватися приватним підприємцям в оренду не буде.
  • У липні міськрада Одеси передала будинок Русова громаді: на думку юристів, це можливо лише частково
  • У серпні на фасаді будинку Русова з’явилися тріщини. Як запевнив архітектор Микола Чепелєв, вони є косметичною проблемою та не становлять загрози обрушення частини будівлі.

Топ дня

Вибір редакції

На початок