Неподалік села Левадівка Березівського району, що на півночі Одещини, розквітнув мигдаль степовий. Ця рослина занесена до Червоної книги України.
Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.
Що відомо про мигдаль степовий
Мигдаль є ранньовесняним медоносом, а його олію широко використовують у косметичній промисловості — її додають до складу кремів, шампунів, кондиціонерів і бальзамів. В екоінспекції зазначили, що ця рослина вважається рідкісною для регіону. Зазвичай вона зростає на степових схилах, лісових галявинах, у камʼянистих ущелинах і ярах. Може утворювати пишні зарості або траплятися поодинці.

"Плоди мигдалю багаті на вітаміни, мінерали, білки та ефірні олії. Але важливо памʼятати: всі частини цієї рослини містять амигдалін — речовину, яка може виділяти синильну кислоту, отруйну для людини. Окрім усього, мигдаль виконує важливу ґрунтозахисну функцію — його потужна коренева система укріплює рельєфні схили, захищаючи їх від ерозії", — йдеться у повідомленні.

У пресслужбі Держекоінспекції Суспільному розповіли, що в Одеській області кущі мигдалю ростуть у відкритому природному середовищі — на узбіччі ґрунтової дороги, яка межує з полезахисною лісосмугою. Рослина розмножується як поділом кореневої системи, так і насінням. У цьому місці вона зʼявилася завдяки природним чинникам — вітру та птахам.

Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області