В адміністрації морських портів пропонують два варіанти усунення Delfi

В адміністрації морських портів пропонують два варіанти усунення Delfi

В адміністрації морських портів пропонують два варіанти усунення Delfi
.

Адміністрація морських портів пропонує два варіанти усунення танкеру Delfi з берега пляжу Дельфін за умови якщо власник відмовиться від своїх повноважень або Екологічна інспекція зробить припис про екологічну небезпеку для регіону. Про це повідомив під час наради в обласній державній адміністрації начальник одеської філії ДП “АМПУ” Руслан Сахаутдінов.

Танкер можуть розрізати, це займе 100 днів, або можуть ліквідувати пробоїну та відшвартувати судно. Така робота може тривати близько 50 днів. Обидва варіанти будуть коштувати 20-25 мільйонів гривень.

Власник танкеру обіцяв прибрати судно, для цього замовив його водолазну перевірку аби оцінити збитки, її завершили 10 грудня. Судно лежить на лівому борту, на правому є пробоїна довжиною близько 10 метрів, шириною близько 2 метрів.

На нараду в Одеській облдержадміністрації представники власника не з’явились. Капітан одеського морського порту каже, що судно прибирати вони збираються, контакт підтримують.

“Дали завдання на розрахунок вартості трьом різним компаніям і очікують відповіді. Я до кінця тижня з ним зустрінусь, він не заперечує, ми обміняємось документами, вимогу під його особистий підпис про те, що він її отримав, я думаю, що в п’ятницю ми це зробимо,” — розповів капітан одеського морського порту Кирило Цюпко.

На випадок відмови власника від своїх повноважень в адміністрації морських портів України розробили два альтернативних плани.

“Це розбирання судна, ліквідація і вивіз металобрухту. Це перший. На ці операції, за попередніми оцінками, мінімум необхідно строк 100 днів, три місяці. Вартість близько від 20 до 25 мільйонів гривень,” — пояснює начальник одеської філії ДП “АМПУ” Руслан Сахаутдінов.

Другий варіант — ліквідувати пробоїну та відшвартувати судно. Така робота може тривати близько 50 днів. Руслан Сахаутдінов каже, для того, щоб адміністрація морських портів розпочала цю роботу необхідний припис від Держекоінспекції.

“Ми написали листа з проханням прибрати, привести акваторію у належний стан. Ми на сьогодні не можемо дати припис, як це було раніше, буквально 10 років тому. Зараз ми можемо дати припис тільки під час перевірки планової чи позапланової перевірки,” — прокоментував начальник державної екологічної інспекції кримсько-чорноморського округу Олександр Ставнійчук.

До кінця тижня в обласній державній адміністрації чекають відповідь від власника. А Держекоінспекції доручили провести позапланову перевірку і зробити припис.

На початок