1 листопада о 18:30 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем’єра нового проєкту «Чернігівське князівство. 1000 років». Це трисерійна історична програма у форматі анімованої антилекції. Проєкт присвячений тисячоліттю Чернігівського князівства, яке відзначається цьогоріч. До створення матеріалу залучили істориків, які систематизували та верифікували історичні факти про Чернігівське князівство.
Читайте також: Радіо Культура представляє спецпроєкти до 100-річчя Українського Радіо
Візуалізували історію за допомогою авторської графіки й анімації, яку створив фахівець-відеограф Суспільне Чернігів Анатолій Сологуб. Над анімацією до першої серії він працював майже півтора місяця, деякі сцени створював з допомогою штучного інтелекту, а деякі промальовував вручну покадрово.
Автори проєкту — Андрій Тіток, історик та ведучий — Володимир Пилипенко. Саме ідею Володимира команда взяла в роботу.
«Ми намагалися пояснювати події тисячолітньої давнини сучасною мовою і за допомогою сучасних аналогій. Тільки так ми можемо зацікавити вивченням історії дітей та людей, які ніколи історією не цікавились. Звичайно, весь наш креатив і політ фантазії штучного інтелекту пройшов через експертизу істориків, які спеціалізуються на вивченні періоду Давної Русі. Я дякую всій команді проєкту за цю титанічну роботу, вони вчергове мене приємно здивували», — говорить автор проєкту, шеф-редактор північно-східного хабу Суспільного Андрій Тіток.
Андрій зазначає, що команда проєкту мала кілька варіантів візуалізації, зокрема, й історичні реконструкції, але зрештою зупинилася на анімації з можливостями штучного інтелекту.
«Коли Володимир Пилипенко запропонував зняти спецпроєкт до 1000-ліття Чернігівського князівства, ми були на своєрідному творчому роздоріжжі, адже не знали, як цікаво розказати про наше славетне і величне минуле так, як ніхто до нас не робив. Обрали сучасний підхід і отримали таку собі антилекцію. Здається, що вона вийшла цікавою та пізнавальною як за формою, так і за змістом», — додає Андрій Тіток.
Володимир Пилипенко, історик та ведучий проєкту, розповідає:
«Задум проєкту буквально висів у повітрі, адже у нас справді дуже солідна дата. Хотілося б зробити, можливо, і більше та масштабніше, але нинішні умови цього не дозволяють. Я хотів би привернути увагу до цього історичного періоду в першу чергу жителів Чернігівщини. Цікава буде також реакція глядачів на такий новий формат. Тож чекаємо відгуків».
Читайте також: «Сентиментальна подорож до планети Параджанова» — найкращий документальний фільм на фестивалі у Варшаві
До речі, а ви знаєте, що коли утворилося Чернігівське князівство, його кордон проходив там, де зараз підмосков'я, а на місці москви тоді було ще болото?
Суспільне Мовлення
— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Головні події регіону — у підсумку тижня на каналі Суспільне Чернігів. Оперативні та якісні новини від команди Суспільного у Чернігові — на сайті Суспільне Новини та соцмережах: