Як працює центр західного хабу Суспільного на третій рік повномасштабної війни — 16 липня представники Посольства Японії в Україні та японського агентства міжнародного співробітництва «Джайка» (JICA) відвідали Суспільне Львів.
Читайте також: 780 годин опублікованих архівів: пів року роботи Суспільне Медіатека
Серед членів делегації були Котаро Танака, радник і голова економічної секції Посольства Японії в Україні, та Сатоші Сугімото, старший представник Офісу JICA в Україні. Вони побачили сховища архівних записів Суспільного, прямоефірні студії, зокрема і ту, що облаштована в укритті. Команда ознайомила гостей з планами розвитку центру виробництва західного хабу.
«З цієї частини України ведеться трансляція усіх телеканалів Суспільного. В цілому телевізійне виробництво розосереджено: крім Києва, ефір виготовляють команди у Львові, Рівному та Ужгороді. Наразі ми у процесі переформатування наших інформаційних медіаактивів, до роботи над якими будуть залучені команди з різних регіонів України», — зазначив Родіон Кочубей, член правління, відповідальний за операційну діяльність.
«Ми приїхали до Львова побачити прогрес. Ми бачимо його і ваші великі зусилля, тож будемо продовжувати співпрацю з Суспільним Мовленням, щоб спільно досягати результатів», — сказав Сатоші Сугімото, старший представник Офісу JICA в Україні.
JICA — багаторічний партнер Суспільного, який надає технічну підтримку команді. Один із напрямів допомоги — модернізація системи електронного архіву. На черзі — розширення архівного сховища та придбання сканера для оцифрування кіноплівок з архівними матеріалами.
«Ми плануємо створити у Львові великий центр з оцифрування та дослідження архівних матеріалів. Коли попередні домовленості реалізуються, то вже наступного року, завдяки донорській допомозі JICA ми отримаємо сканер для диджиталізації кіноплівок. Він стане одним із ключових інструментів цього дослідницького центру. Не лише для Суспільного, а й для всіх партнерських громадських організацій та дослідників. Тож подібні візити — це унікальна можливість для нас, щоб продемонструвати масштаби вже проробленої роботи та розповісти детальніше про плани на майбутнє. Щоб у донорів та партнерів було всеохопне бачення нашого потенціалу та спроможностей», — розповідає Таїсія Турчин, керівниця проєкту з оцифрування архівів Суспільного Суспільне Медіатека.
Суспільне Мовлення
— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.