У селі на Волині люди проти старости – жінки місцевого депутата

У селі на Волині люди проти старости – жінки місцевого депутата

У селі на Волині люди проти старости – жінки місцевого депутата
. Суспільне Волинь

У Кульчинському старостинському окрузі, що у колишньому Турійському районі, люди протестували проти призначеного старости, розповіла Суспільному одна з місцевих мешканок Тетяна Синиця.

У старостаті майже 700 жителів, люди не згідні з рішенням голови. Старостою округу призначили дружину місцевого депутата Володимира Красулі – Інну Красулю.

У центрі села Кульчин місцеві жителі зібралися на акцію протесту.

У селі на Волині люди проти старости – жінки місцевого депутата
Громада села вийшла на збори щодо обрання нового старости. Рішенням люди незадоволені. Суспільне Волинь

Рішення призначити старосту у Кульчинському старостинському окрузі прийняли 9 грудня на установчій сесії, розповідає голова Турійської територіальної громади Олексій Безсмертний. Каже: з 14 сільських рад, які є у складі громади, чотири не задоволені призначеними старостами.

Голова громади повідомив, що всі заяви від кандидатів у старости були прийняті та оприлюднені, проте першою була та пропозиція, яка набрала більше голосів. Місцеві жителі слова голови громади заперечують.

Мешканка Кульчина Надія Саюк розповідає: коли призначали нового старосту, думки людей не врахували. "Були кандидатури, але їх ніхто не розглядав. Я проти Інни нічого не маю, але ми всі проти, щоб вони разом робили", – зауважила жінка.

У селі на Волині люди проти старости – жінки місцевого депутата
Люди кажуть: інші кандидатури на посаду старости села ніхто не розглядав. Суспільне Волинь

Консультант з юридичних питань Асоціації міст України Валентин Малиновський розповів Суспільному, що 22 грудня група депутатів внесла законопроєкт до Верховної Ради, який передбачає врегулювати питання обрання старости. Поки ж діють інші правила: "у статті 54 закону "Про місцеве самоврядування" сказано, що староста призначається на термін повноважень ради за пропозицією сільського, міського голови", – каже фахівець.

З його слів, у багатьох ТГ процес обрання старости відбувається по-різному: або громадські слухання, на основі яких голова громади призначає відповідного старосту, або старосту обирають за пропозицією депутатів, або голова громади може призначити старосту одноосібно.

У селі на Волині люди проти старости – жінки місцевого депутата
Суспільне Волинь

Під час зустрічі з селянами голова Турійської тергромади запропонував дати можливість новообраній старості Інні Красулі попрацювати два місяці, а потому зібрати знову збори і вирішити подальшу долю старости в Кульчинському окрузі. "Якщо за ці місяці людина себе не оправдала, тоді виносимо на сесію питання про зняття старости і призначення нового", – резюмував Олексій Безсмертний.

Зі слів Олексія Безсмертного, старости до своїх обов’язків приступлять 4 січня наступного року.

Що відомо

  • Відтепер під час об’єднання територіальних громад кожне село України обирає собі старосту. Староста - це представник інтересів жителів села у місцевій владі. Ця людина зобов’язана брати участь в засіданнях ради та комісій, має право на виступ, контролює роботу комунальних служб.
  • 21 грудня у прикордонному селі Дольськ Любешівського району люди вимагали призначити місцевого старосту та визначити центр старостинського округу саме у їхньому селі, бо мають розвинуту інфраструктуру. Люди підготували колективне звернення про призначення старости. Активісти ходили селами Дольськ, Шлапань та Гречища та зібрали 312 підписів.
  • 24 грудня у Ківерцівській громаді вимагали призначили старосту Сокиричівського округу. Питання призначення старости голова громади Олександр Ковальчук під час сесійного засідання зняв із порядку денного. Жителі, які виступали проти кадрового рішення міського голови, розповіли, що хочуть бачити старостою людину, яка знає проблеми навколишніх сіл.

На початок