Перейти до основного змісту
Радик Задоволений: у Луцьку з'явилася нова скульптура кликуна

Радик Задоволений: у Луцьку з'явилася нова скульптура кликуна

Кликуни в Луцьку, скульптура, кликун Радик
Нова скульптура кликуна в Луцьку на Відродження, 12 грудня 2024 року. Луцька міська рада

У рамках міського проєкту "Луцький кликун" на проспекті Відродження, 26Б у Луцьку з'явився новий кликун, якому дали ім'я Радик Задоволений.

Це 16 бронзова скульптура, що є наразі в місті, повідомили 12 грудня на сайті міської ради.

Новий кликун має невеликий розмір, його виготовили та встановили без залучення коштів з міського бюджету.

"Проєкт "Луцький кликун" ініційований управлінням туризму та промоції міста Луцької міської ради у 2015 році. Кликуни стали частиною унікального туристичного продукту Луцька", — зазначили в міськраді.

У Луцьку з'явилася нова скульптура кликуна
Нова скульптура кликуна в Луцьку на Відродження, 12 грудня 2024 року. Луцька міська рада

Історія про кликуна Радика Задоволеного

Подаємо історію про кликуна Радика Задоволеного, як її описує міське управління туризму та промоції:

Повсякденне життя у середньовічному місті, як і тепер, потребувало виконання людьми своїх щоденних обов’язків. Вони господарювали, будували, виробляли, продавали, воювали, лікували зуби, ростили хліб і дітей. Та коли вже випадала нагода святкувати ‒ робили це на повну! Так, щоб отримати максимальне задоволення.

Кликуни теж були лучанами, людьми свого часу. І також щодня виконували свої обов’язки: вартували у замку, слідкували, щоб не розпочалась пожежа, а головне ‒ сповіщали новини.

Радик був одним з тих, хто вмів будь-яку інформацію зробити позитивною. Озвучені ним новини давали надію, підбадьорювали та підіймали лучанам настрій. Що б не відбувалося довкола, він завжди знаходив потрібні слова підтримки й розради, та й сам ніколи не втрачав оптимізму. За це його і називали ‒ Задоволений. А ще він ретельно доглядав за своїми зубами, тож мав їх усі. І усмішка його завжди сяяла!

Усього в рамках проєкту "Луцький кликун" в місті є 20 кликунів, ще три скульптури кликунів були виготовлені для міського простору поза цим проєктом. У міськраді додали, що найголовніший з кликунів — кликун Андрій, який сурмить з в’їзної вежі Луцького замку.

Довідково: Кликун (або глашатай) — давня професія, яка полягала в інформуванні жителів міст доби Середньовіччя (XV-XVII ст.). У Луцькому замку кликуни, окрім іншого, стояли на нічній варті та "кликали", тобто постійно перегукувалися, а в разі пожежі чи нападу ворогів били на сполох.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня

Вибір редакції

На початок