На Волині музей-садибу Лесі Українки можуть відреставрувати

На Волині музей-садибу Лесі Українки можуть відреставрувати

На Волині музей-садибу Лесі Українки можуть відреставрувати
. Суспільне Волинь

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, що на Волині, посів переможне третє місце в попередньому конкурсному відборі програм і проєктів, що можуть реалізовувати коштом Державного фонду регіонального розвитку вже наступного року.

Як розповіла Суспільному директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко, філія музею – Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки – посіла третє місце у рейтинговому списку серед всіх проєктів поданих на розгляд Волинської регіональної комісії.

З її слів, наразі невідомо, чи кошти на цей проєкт будуть виділені з Державного фонду регіонального розвитку. Музейниця каже: до уваги береться не лише високий рейтинг, а й інші критерії.

"Після прийняття бюджету України на наступний рік і розподілення коштів на ДФРР буде доведена сума для Волині, і лише після того буде засідання комісії, яка в залежності від обсягів фінансування прийме рішення про кількість проєктів, на які виділять кошти", – зазначила Оксана Важатко.

У музеї кажуть: проєкт розрахований на 2021-2022 роки реалізації.

Загальна вартість проєкту – 14 мільйонів 980 тисяч гривень, із яких 13 мільйонів 330 тисяч гривень – кошти державного бюджету з Державного фонду регіонального розвитку, 1 мільйон 650 тисяч гривень – співфінансування Волинської обласної ради та Колодяжненської ОТГ.

Якщо проєкт волинського музею профінансують, то це дасть змогу не лише відреставрувати та відремонтувати Сірий та Білий будинки Косачів, а й оновити експозиції, ввести інтерактивні сучасні технології, оцифрувати фонди. Також для музею хочуть створити сайт та віртуальну екскурсію.

На Волині музей-садибу Лесі Українки можуть відреставрувати
Колодяжненський музей

Нагадаємо, влітку цього року Суспільне розповідало про руйнування будинку, в якому жила Леся Українка. Хата, збудована 1890-го року, потребує ремонту. Штукатурка зовні та з середини хати осипається, дерев’яні стіни будівлі – оголені. Два будинки – "сірий" та "білий" – потребують реставраційно-ремонтних робіт.

Керівниця обласного управління культури Ольга Чубара зазначала, що вартість реконструкції двох будинків становить 11 мільйонів гривень. У музеї кажуть: щороку подивитися на будинок Лесі Українки приїжджає до 25 тисяч відвідувачів.

Читайте також :"У Луцьку впав двохсотлітній "Лесин ясен"

На початок