49-річна жителька села Буяни Луцького району Тетяна Звєрєвич вирощує понад сотню сортів хризантем і розводить орієнтовно десять порід птаства.
Суспільному жінка розповіла: працювала на птахокомплексі, їздила на заробітки у Польщу, а останні п’ять років займається домашнім господарством.
"Вас ще чоловік не виганяє за ті квітки?"
"Деякі уже взагалі відцвіли, бо це із ранніх сортів. А це сорт один із моїх улюблених, — каже волинянка. — Біглі пінк, рожевий і Біглі молочний".
Тетяна Звєрєвич каже: до квітів часто чоловіка водить, як тільки він удома, показує йому розквітлі хризантеми. А ще він забирає дружині посилки з пошти.
"Він у мене теж усе в курсах. Не один раз і не одна людина мені казала: "Вас ще чоловік не виганяє за ті квітки?". Кажу: чого ж він виганяє, він бачить, що мені подобається. Я отримую задоволення", — говорить господиня.
За словами мешканки села Буяни, великих об'ємів не засаджує. Цього року висадила чотири сотих поля — це близько 800 кущів.
"Все засаджую під свою силу, що сама можу зробити. Маю собі 12 соток малини, — каже жінка, — закінчився збір малини і якраз почалася хризантема".
Догляд за хризантемами
У колекції Тетяни Звєрєвич налічується понад сотня сортів хризантем мультифлора. Вирощує їх жінка останніх п'ять років. Висаджувати у землю волинянка радить у кінці травня, бо у квітні ще можуть бути приморозки.
"Так хризантеми будуть зимувати, кущики від вітру, від морозу їх трохи захищають. І навесні, вже коли минуть приморозки, я буду відламувати сухе і будуть молоденькі пагінці рости", — говорить господиня.
Удобрює волинянка квіти селітрою, яку сипле під корінь. Обробляє кущі й від хвороб. Каже: поки не приживеться, поливає, а тоді вже підживлює.
"Хризантема не боїться морозів, вона боїться мокроти, вимокання. Треба їх садити у таких місцях, де немає застою води. Те, що в мене лежить крапельний полив — це не означає, що його треба лити й лити. Усе в міру", — говорить Тетяна Звєрєвич.
"Люблю їх розводити, тішуся ними"
Господиня також розводить орієнтовно десять порід курей, гусей холмогорів, мускусних качок та індиків бурбонів і голубих аспідних.
"Виписую яйця поштою з усієї України. Є яйця по 70 гривень, є, що й 100, і 120 гривень. Дорожче вже не купляла", — каже мешканка села Буяни.
Яйця жінка закладає в інкубатори, також птахів висиджують й індички. За словами господині, вони теж хороші інкубатори.
"Вночі встаю до тих маленьких курчаток. Дуже люблю їх розводити, тішуся ними. Захоплення для душі", — говорить Тетяна Звєрєвич.
Від початку повномасштабного вторгнення жінка взяла собі за обов'язок і приносить на могили загиблих бійців власноруч вирощені квіти.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.