Перейти до основного змісту
На Волині музейники створили каталог про стародавні ікони XVI-XVIII століть

На Волині музейники створили каталог про стародавні ікони XVI-XVIII століть

На Волині науковці створили каталог "Волинська ікона XVI-XVIII століть з колекції Волинського краєзнавчого музею". До нього увійшли 234 пам’ятки іконопису Волині цього періоду.

Про це у коментарі Суспільному 30 жовтня розповіла одна з авторок-упорядниць Світлана Василевська. З її слів, робота над каталогом тривала упродовж року і є своєрідним підсумком дослідницької роботи науковців Музею волинської ікони за 30 років діяльності.

"Це не перший каталог, але він найбільш повний. Тому що такі маленькі каталоги по групах робилися впродовж багато років. А цей вже є такий зведений. Всі речі, які на сьогодні є відреставровані в музеї, подані у цьому каталозі", — каже авторка-упорядниця.

Як додала Світлана Василевська, новий каталог доповнила палеографіяПалеографія — вивчає зовнішні ознаки рукописних пам'яток, історію походження давніх систем письма, їх еволюцію, характерні особливості з метою прочитання тексту., якої не було у попередніх випусках. Авторка цього розділу Ангеліна Вигодник ідентифікувала кожний збережений надпис, враховуючи й першоджерела.

У 2015 і 2018 роках виходили друковані каталоги про волинські ікони, новий каталог має 319 сторінок і доступний лише в електронному форматі, розповіла Суспільному директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко.

"Друк традиційного паперового каталогу цього року вирішили не робити, бо це є дорого. Тим паче, що витрачати значні кошти у час війни вважаємо недоцільним, коли важливіше направити гроші на потреби ЗСУ", — сказала Оксана Важатко.

Як додала директорка, макет електронного каталогу був зроблений за гроші зі спецфонду Волинського обласного краєзнавчого музею і буде цікавим дослідникам феномену волинської ікони.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня

Вибір редакції

На початок