У Луцьку 11 жовтня відбулося громадське обговорення реформи старшої школи та особливостей її впровадження у Волинській області. Організатори заходу — Міністерство освіти і науки України в партнерстві зі швейцарсько-українським проєктом DECIDE.
Обговорення реформи відбулось у конференц-залі Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.
Під час заходу міністра освіти і науки України Андрій Сташків розповів, що освітня реформа стосуватиметься трьох рівнів освіти: повної загальної середньої освіти, профтехнічної й фахової передвищої.
"З 2027 року буде значно скорочена кількість предметів, які є обов’язковими для всіх, а не так, як зараз, коли ми маємо більше 15 предметів і ті профілі, які є в школах, є переважно гуманітарними, коли ми маємо проблеми з природничими науками", — сказав Сташків.
Зі слів заступника міністра освіти і науки, держава буде надавати субвенції для модернізації освітнього простору і виплати заробітної плати вчителям. Цього року в бюджеті були закладені 1,5 млрд грн субвенції для підтримки реформи НУШ. У 2025 році, зазначив Сташків, в проєкті бюджету цю субвенцію планують збільшити до 2 млрд грн.
Як додала менеджерка проєкту DECIDE Валентина Полторак, у рамках реформи передбачають, що орієнтовно 50% дітей обиратимуть для себе вступ у заклади вищої освіти, ще 50% — підуть здобувати професійно-технічну або фахову передвищу і робітничу професію.
Читайте також: "Як зміниться старша школа — роз'яснення Міносвіти"
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.