Сергій потрапив у ЗСУ в 19 років. Нині йому 22 і він служить оператором комплексу подавлення безпілотників у 14 Окремій механізованій бригаді з Волині.
До повномасштабного вторгнення боєць служив у поліції. Як він потрапив у ЗСУ, розповіли на сторінці бригади.
Зі слів Сергія, ще коли був курсантом закладу освіти системи МВС, мріяв потрапити в район Операції об'єднаних сил (ООС), але не міг це зробити через вік. Після вторгнення РФ у 2022 році захисник вирішив змінити службу в поліції й захищати Україну на передовій.
"Хотів реально воювати! Шукав бойові підрозділи в поліції, але перевестися не зміг, тож вирішив звільнитися й піти в ЗСУ", — каже він.
В 14-ту бригаду Сергія покликав друг дитинства. В травні 2022 року хлопець воював на Донбасі, зокрема, у Соледарі. Далі була участь у харківському контрнаступі.
Військовий зізнається: на початках приховував від батьків, де саме знаходиться і які функції виконує в ЗСУ.
На другий рік служби у бригаді в Сергія з'явилося нове військове захоплення — радіоелектронна розвідка.
"Сфера розвивається шаленими темпами. Ще в 2022 році про неї ніхто не знав. Ми тоді лише з антидроновою рушницею по відрядженнях їздили. Побратими дивувалися: "Це якісь космічні війська? Вперше бачимо!" Зараз ситуація геть інша. Розвиваємося, навчаємося і займаємося надзвичайно важливою справою", — розповів боєць.
Шлях 14 ОМБр під час повномасштабної війни
З 24 лютого 2022 року бійці волинської бригади захищали Україну в район кордону з Білоруссю, звідки наступали російські війська. Перші бойові зіткнення відбулися на Київщині і Житомирщині.
Відтоді військовослужбовці 14 бригади брали участь у боях на Миколаївщині, Харківщині, Донбасі та у Запорізькій області. Станом на жовтень 2024 року бригада виконує бойові завдання на Куп'янському напрямку.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.