Реабілітаційну допомогу цивільним та військовим на Волині надають у 27 закладах охорони здоров'я. Загалом працюють понад 250 фахівці різного спрямування.
Про це під час засідання Регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад повідомив начальник обласного управління охорони здоров'я Юрій Легкодух. З його слів, реабілітаційну допомогу на Волині надають:
- 19 лікарів з фізичної та реабілітаційної медицини;
- 2 лікарі з лікувальної фізкультури;
- 65 фізичних терапевтів;
- 36 ерготерапевтівЕрготерапевт – медичний фахівець, який допомагає пацієнту з функціональними порушеннями відновити (або виробити, у разі вроджених порушень) навички самообслуговування;
- 54 асистенти фізичного терапевта;
- 27 асистентів ерготерапевта;
- 34 клінічних психологи;
- 14 психологів.
У медзакладах області розгорнуто 408 реабілітаційних ліжок для надання реабілітаційної допомоги, у тому числі 328 – для надання допомоги військовослужбовцям. Юрій Легкодух зазначив, що від початку 2024 року стаціонарну реабілітаційну допомогу отримали 4004 людини, з них — 1329 військовослужбовців.
Під час засідання говорили про необхідність розбудови в області ефективної системи реабілітації. Відтак у кластерних та надкластерних медзакладах зараз створюються "палати героя", призначені для довгострокового перебування поранених захисників у апалічному станіАпалічний синдром — патологічний стан, що є наслідком глибокого порушення функцій кори великого мозку. Найчастіше такий синдром розвивається після важкої черепно-мозкової травми..
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.