Передавав дані ФСБ: на Волині прикордонника підозрюють у шпигунстві і держзраді

Передавав дані ФСБ: на Волині прикордонника підозрюють у шпигунстві і держзраді

Прикордонник шпигував для ФСБ на Волині
Затримання прикордонника на Волині, якого підозрюють у держзраді і співпраці з ФСБ, червень 2024. Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону

На Волині за підозрою у держзраді і співпраці з російською Федеральною службою безпеки (ФСБ) затримали керівника одного із відділень прикордонного загону. За даними слідства, він шпигував для РФ на українсько-білоруському кордоні.

Як повідомили у Службі безпеки України у Волинській області, прикордонник збирав інформацію про Сили оборони на північних рубежах Волині, встановлював локації укріпрайонів та орієнтовну чисельність українських військ, які обороняють кордон із Білоруссю.

За даними контррозвідки, завербований прикордонник намагався передати координати складів з озброєнням та боєприпасами ЗСУ на території Волині. В замін йому обіцяли "евакуювати" на територію Росії і влаштувати до окупаційних угруповань РФ.

Прикордонника затримали неподалік місця служби. В СБУ кажуть: він не встиг передати дані, їх завчасно перехопили українські спецслужби.

Слідчі встановили, що чоловік раніше був дистанційно завербований співробітником ФСБ Олексієм Добрицьким, який дислокується у тимчасово окупованому Луганську. Контрактник потрапив у поле зору РФ, коли проходив службу на сході України. Згодом його перевели до одного із підрозділів прикордонного загону у Волинській області.

За даними Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону, прикордоннику обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне ув'язнення.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок