Підготовка до опалювального сезону: скільки генераторів є у комунальних закладах Луцька

Підготовка до опалювального сезону: скільки генераторів є у комунальних закладах Луцька

У Луцьку готуються до опалювального сезону 2024-2025 років та можливих довготривалих відключень світла. Для комунальних закладів закупили альтернативні джерела живлення, зокрема дизель-генератори та бензинові генератори.

Про це повідомили у Луцькій міській раді та розповіли про забезпечення лікарень, пунктів обігріву і комунальних підприємств.

"Луцькводоканал"

На комунальному підприємстві “Луцькводоканал” встановили 34 генератори загальною потужністю 1,5 мВт, 12 з них — змонтовані на каналізаційних насосних станціях і водозаборах. Для забезпечення роботи дизель-генераторів при середньому навантаженні підприємству необхідно щодобово 12 тисяч літрів палива.

"Луцьктепло"

Державне комунальне підприємство “Луцьктепло” має 46 генераторів загальною потужністю 6,45 мВт. Зокрема, це 33 дизельні генератори та 13 бензинових. Щоб забезпечити роботу цих генераторів при середньому навантаженні необхідно майже 30 тисяч літрів дизпалива та 1300 літрів бензину щодобово.

Медичні заклади громади

Забезпечені альтернативними джерелами живлення й заклади охорони здоров’я. Зокрема, комунальні підприємства "Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади", "Луцький клінічний пологовий будинок" та "Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади". Вони встановили 11 бензинових і дизельних генераторів загальною потужністю 986 кВт. На забезпечення їхньої роботи щодоби необхідно 3 175 літрів дизпалива та 227 літрів бензину.

Пункти обігріву

У Луцькій територіальній громаді обладнано понад 60 пунктів обігріву з пічками-буржуйками, тепловими гарматами та компактними дизель-генераторами.

Частину генераторів комунальні підприємства купили за власні зароблені кошти, ще частиною забезпечили благодійники у рамках європейських програм підтримки енергетики України. Ще частину придбали за кошти Луцької міської ради, зокрема у 2022 році з міського бюджету на ці потреби виділили 20 млн гривень і в 2023 році — 2 млн гривень, розповів Суспільному заступник начальника відділу управління інформаційної роботи Луцькради Олександр Олішевський.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок