Волинська метальниця Ірина Климець готується до здобуття ліцензії на Олімпіаду-2024 у Парижі

Волинська метальниця Ірина Климець, травень 2024 року. Волинська обласна державна адміністрація

Метальниця молота з Волині Ірина Климець готується отримати ліцензію на участь в літніх Олімпійських іграх, що відбудуться наприкінці липня у Франції.

Про це повідомили на сайті обласної державної адміністрації.

Спортсменка розповіла, що для цього потрібно перевершити свій особистий рекорд (73,59 м), адже кваліфікаційний норматив на Олімпіаду становить 74 метри. Потрапити на Олімпіаду-2024, зазначила Ірина Климець, можна й за рейтингом Міжнародної федерації легкої атлетики.

"Для відбору також створено рейтинг, який формується за результатами п'яти змагань. Зокрема 5 найкращих результатів змагань додають, потім визначають середній бал. І за цими балами формують топ-32 рейтингу світу, включаючи тих, хто виконав норматив", — сказала метальниця.

Шлях до професійного спорту, травми та відновлення

Ірина Климець розповіла, що її легкоатлетичний шлях розпочався ще у школі: під час одного з відборів її включили у шкільну команду зі штовхання ядра, де вона здобула перемогу в районному турнірі.

"Це було в далеких 2007-2006 роках, ще у шкільні роки. Так вийшло, що, будучи 5-му чи 6-му класі, я штовхнула ядро далі, чим одинадцятикласниця. І він (вчитель) мене взяв, включивши у команду другою. На перших змаганнях, я пам’ятаю, що виграла ці районні змагання. Потім вже поступово за школу їздила, виступала на обласних змаганнях", — каже спортменка.

Під час одного зі спортивних заходів в області волинянка познайомилась зі своїм тренером та наставником Романом Черкашином, який заохотив її до метання молота. Тоді дівчина навчалася у восьмому класі й перейшла навчатися у Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.

"Вже на перших змаганнях (зимовий Чемпіонат України) я посіла п’яте місце серед своєї вікової категорії, а на наступних в березні вже третє місце. І з того часу, звичайно ж, тільки метання молота", — говорить Ірина Климець.

У 2021 році, в Олімпійський рік, Ірина Климець отримала серйозну травму плеча. Після операції лікарі дозволили тренуватися через пів року. Коли до Олімпіади залишалося п'ять місяців, зазначила волинянка, то вона прийняла рішення розпочати підготовку. З її слів, на зборах команди готувалася, задіюючи лише одну руку, а інша була знерухомленою понад п'ять тижнів. Попри невдалий, як зазначила спортсменка, виступ і кидок на 68 метрів професійне заняття спортом вирішила продовжувати.

"Є моменти, коли ти відчуваєш, що ще можеш, в тебе ще є сили, бо не сказала все у своєму спорті. Відчуваєш, що можеш метнути свої 74-75 метри! Зараз я ще відчуваю, що десь мій кидок ще всередині, ще готується і чекає свого часу, своїх змагань", — додала волинянка.

Довідково: Ірина Климець — майстер спорту України міжнародного класу, учасниця Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро та Токіо. Здобула п'яте місце на чемпіонаті світу, бронзова призерка кубка Європи та командного чемпіонату Європи, чемпіонка всесвітньої Універсіади також посіла п'яте місце чемпіонаті Європи. Багаторазова чемпіонка України та лідер збірної команди України з метання молоту.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.