На Волинь прибув евакуаційний поїзд із Харківщини

На Волинь прибув евакуаційний поїзд із Харківщини

Доповнено
Евакуаційний поїзд із Харківської області на Волині
Рятувальники зустрічають на Волині евакуаційний поїзд із Харківської області, 26 травня 2024 року. Держслужба з надзвичайних ситуацій у Волинській області

Вранці 26 травня на один із залізничних вокзалів у Волинській області прибув черговий евакуаційний поїзд. Цього разу зустріли першу групу дітей із прийомних родин з Харківщини.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Усього на Волинь прибудуть 75 людей, серед яких пів сотні дітей. Далі 17 прийомних родин супроводжуватимуть соціальні служби. Для них організують безплатне поселення й перебування в області на три місяці, а також запропонують варіанти для подальшого перебування на безпечній території.

На вокзалі людей зустрічали волонтери, представники влади та соціальних служб, зазначили в пресцентрі Держслужби з надзвичайних ситуацій в області. Рятувальники допомогли дітям і людям старшого віку зійти з поїзда, перенести речі до автобуса, психологи надали моральну підтримку для тих, хто її потребував.

В Мінреінтеграції додали, що ЮНІСЕФ та партнери-благодійники провели індивідуальну оцінку для евакуйованих сімей, на основі якої надають фінансову допомогу кожній переміщеній особі в розмірі 10 800 гривень, продуктові та гігієнічні набори, психосоціальну підтримку.

Як повідомляли 24 травня в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, члени Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення погодили обов’язкову евакуацію у примусовий спосіб 123 дітей із 36 населених пунктів Богодухівського, Ізюмського, Куп’янського та Чугуївського районів Харківської області.

Евакуація безплатна й відбудеться впродовж 60 діб. Спочатку евакуйованих планують розмістити у Харкові, а згодом їх зустрічатимуть у Волинській області.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок