На Волині відкрили пам'ятну дошку слідчому, який врятував сусідів і загинув від рук грабіжників

На Волині відкрили пам'ятну дошку слідчому, який врятував сусідів і загинув від рук грабіжників

Пам'ятна дошка на честь старшого слідчого Федора Литвинюка у Ковелі
Пам'ятна дошка на честь старшого слідчого Федора Литвинюка у Ковелі, травень 2024. Ковельська міська рада

На фасаді будинку №11, що на бульварі Лесі Українки у Ковелі, відкрили пам’ятну дошку на честь офіцера правоохоронних органів Федора Литвинюка, який загинув, захищаючи життя мешканців багатоповерхівки.

Як повідомили на сайті Ковельської міської ради, старший слідчий відділу розслідування злочинів, учинених організованими групами Федір Литвинюк загинув у 2002 році.

Указом президента України офіцера посмертно було нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Одна із вулиць в Ковелі названа на честь правоохоронця

На відкритті пам’ятної дошки була присутня дружина Федора Литвинюка Ніні Горик. Зі слів жінки, її чоловік пишався своєю професією і завжди був небайдужим. Разом подружжя виховало двох дітей.

Що відомо про загибель старшого слідчого Федора Литвинюка

У березні 2022 року Федір Литвинюк повертався з роботи додому. У під'їзді почув крики про допомогу з сусідньої квартири. Старший слідчий кинувся рятувати родину, яку грабували злочинці. У помешканні, куди увірвалися троє озброєних грабіжників у масках, були дві жінки та дворічна дівчинка.

Правоохоронець загинув від вогнепального поранення, яке отримав під час сутички з нападниками. Грабіжників тоді затримали. Всі вони опинились за ґратами, а вбивця Федора Литвинюка отримав довічне ув’язнення.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок