Синам загиблого нацгвардійця з Луцька вручили посмертну нагороду батька

Синам загиблого нацгвардійця з Луцька вручили посмертну нагороду батька

Сини загиблого нацгвардійця Андрія Ніколайчука
Сини загиблого нацгвардійця Андрія Ніколайчука, квітень 2024. Нацгвардія України

У Луцьку родині полеглого нацгвардійця Андрія Ніколайчука, який загинув захищаючи Маріуполь у 2022 році, передали його державну нагороду.

Орден "За мужністьОрден За мужність – це українська державна нагорода, якою відзначають військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших структур за виявлену мужність та героїзм." III ступеня (посмертно) вручили синам загиблого військовослужбовця Матвію та Захарію, повідомили у військовій частині 1141 Нацгвардії України.

Старший лейтенант Андрій Ніколайчук вступив до лав Національної гвардії у 2015 році. Він проходив службу в бригаді "Азов" на посаді командира взводу. За час служби офіцер був нагороджений відзнакою "Козацький хрестНагрудний знак "Козацький хрест" — є виразом високого визнання та вдячності за внесок особи в розвиток та підтримку козацьких традицій, духовності та національної культури. " та медаллю "За звитягу та вірністьХрест "За звитягу та вірність" — символічне визнання осіб, які виявили велику вірність та досягли вражаючих успіхів у важких обставинах, що підкреслює їхню відданість та патріотизм.".

З початку повномасштабного вторгнення Андрій спільно з побратимами виконував бойові завдання у Маріуполі. 12 квітня 2022 року під час бою неподалік річки Кальміус лучанин отримав смертельні поранення несумісні з життям.

В рамках обміну тіл загиблих військовослужбовців тіло Андрія Ніколайчука повернули на Волинь 3 березня 2023 року. Поховали бійця на Алеї почесних поховань у селі Гаразджа поблизу Луцька.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок