Як змінились виплати сім'ям загиблих бійців: роз'яснення волинського ПФУ

Як змінились виплати сім'ям загиблих бійців: роз'яснення волинського ПФУ

Ексклюзивно

В Україні із ростом мінімальної заробітної плати зріс розмір пенсійних виплат, у тому числі сім’ям військовослужбовців, які загинули захищаючи Україну.

Як розповів Суспільному начальник управлінні з питань виплат Пенсійного фонду України в області Віктор Кривчук, наразі максимальна пенсія, яку можуть отримати члени сім’ї військовослужбовця, який загинув — 23 610 гривень. Мінімальна пенсійна виплата з урахуванням останніх урядових рішень має становити не менше 7800 гривень.

"В квітні виплата вже здійснюється. Мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника має становити не менше ніж два прожиткових мінімуми. Якщо сьогодні це 2361 гривня, ми множимо на 2 і отримуємо мінімальний розмір такої виплати", — каже Віктор Кривчук.

Також родини загиблих захисників можуть претендувати на певні доплати і надбавки. Для більшості сімей, які втратили годувальника, виплати різняться.

"Якщо ми говоримо про загиблого військовослужбовця, який мав на утриманні дружину, неповнолітніх дітей — в такому випадку їм призначається пенсія в разі втрати годувальника. Розмір цієї пенсії для кожного є свій. Сказати, що в такому випадку буде стільки, але це дуже важко, бо в кожного свої окремі вихідні дані. Не може бути двох однакових заробітних плат, тривалостей стажів. Тобто є певний мінімум і є певний максимум

Скільки на Волині є сімей загиблих військовослужбовців, які отримують пенсії через втрату годувальника, Віктор Кривчук не назвав. Загалом в області, з його слів, є 15 тисяч 213 людей, які отримують виплати відповідно до закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби". Середній розмір пенсії у них станом на 1 квітня цього року — 12 517 гривень.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок