Школа пілотування в Луцьку та військовий рекрутинг: як і чому волиняни обирають професію оператора FPV-дрона

Школа пілотування в Луцьку та військовий рекрутинг: як і чому волиняни обирають професію оператора FPV-дрона

Ексклюзивно

Після вишколу у навчально-рекрутинговій школі FPV-дронів "Волинські соколи" волиняни вступають до лав Збройних сил України.

Про це Суспільному розповів інструктор навчального курсу Олександр. Ідея створити таку школу на Волині виникла у місцевого волонтера Павла Цапюка.

Який шлях проходять майбутні оператори дронів перед відправленням у бойові частини

У школі "Волинські соколи" навчаються силовики та цивільні. Зі слів інструктора Олександра Радіонова, тригодинне навчання відбувається у трьох групах: ранковій, обідній та вечірній.

"Беремо прямо за пальці, показуємо, як тримати стіки. Усього вчимо, максимум уваги. Є з першої групи – підписали контракт, друга група підписують. Усе по власному бажанню, ніхто тут не виписує повістки", — зазначив інструктор.
рекрутинг школа FPV-пілотування
Інструктор Олександр Радіонов. Суспільне Луцьк

Загалом, сказав інструктор Олександр Радіонов, зараз навчають пів сотні людей. Серед них — учень школи FPV-пілотування Андрій. Чоловік поки цивільний і виявив бажання частково закрити своє обличчя в цілях безпеки — планує підписувати контакт із ЗСУ.

"У мене троє дітей. Усі розуміють ситуацію, і це неминуче, що будь-яка здорова фізично людина повинна одягнути на себе цей статус", — зазначив чоловік.
рекрутинг школа FPV-пілотування
Курсант школи пілотування Андрій. Суспільне Луцьк

Після теорії та роботи на симуляторі практичні навички здобувають на полігоні. Інструктор Олександр Смолярчук зазначив, що місця для польотів обирають такі, які схожі до територій у зоні бойових дій.

рекрутинг школа FPV-пілотування
Дрони на навчальному курсі. Суспільне Луцьк
"Літаємо з вагою, щоб відтворювати реалістичні умови, бо буде висіти боєприпас. Відпрацьовуємо з переносними антенами, робота по бліндажах, є такі локації із закинутими будівлями – майже усе відтворюємо", — сказав інструктор.
рекрутинг школа FPV-пілотування
Інструктор Олександр Смолярчук. Суспільне Луцьк

У волинянина Дмитра — завершальний етап вишколу у навчально-рекрутинговій школі FPV-дронів. Нині військовослужбовець у цивільному житті працював електриком. З його слів, уже прийняв присягу і місяць тому уклав контракт із ЗСУ.

"Я давно шукав, бо, маючи певні обмеження по здоров’ю, все одно залишався у собі цей таракан, який гриз — мовляв, ти робиш недостатньо. Якщо Ви хочете вступити у ЗСУ, якщо впевнені у своєму виборі, то чого чекаєте?!" — розповів чоловік.
рекрутинг школа FPV-пілотування
Військовий Дмитро. Суспільне Луцьк

У навчально-рекрутинговій школі FPV-дронів допомагає курсантам військовослужбовець Олександр Кравчук.

"Система рекрутингу дала мені можливість право вибору, що я можу сам вибрати — куди іду на службу, враховуючи свій стан здоров'я, свої навички і вміння. Я сам шукав можливість, почув про школу, де й закінчив курс", — розповів чоловік.
рекрутинг школа FPV-пілотування
Військовий Олександр Кравчук. Суспільне Луцьк

Засновник школи FPV-пілотування "Волинські соколи Павло Цапюк розповів, що учні школи не лише отримують теорію і практику по польотах на дронах, а й технічні знання, аби вміло та професійно на ньому літати.

"Ми співпрацюємо з кількома бригадами із підрозділами безпілотників, то хороших пілотів можемо провести у ці підрозділи. Ми вчимо правильно, узгоджуємо це із цими військовими організмами, по їхніх нормах, канонах вчити, які вміння вкладати в пілотів", — додав чоловік.
рекрутинг школа FPV-пілотування
Лучанин Павло Цапюк. Суспільне Луцьк

Зі слів Павла Цапюка, четверо чоловіків навчально-рекрутингового центру уже підписали контракт із ЗСУ, ще двоє планують.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок