У меморіальному музеї В'ячеслава Липинського на Волині відбулась наукова імпреза

У меморіальному музеї В'ячеслава Липинського на Волині відбулась наукова імпреза

Наукова імпреза у Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського
Наукова імпреза у Затурцівському меморіальному музеї В'ячеслава Липинського, квітень 2024 рік. Віталій Віжанський

У Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського з нагоди 142-ї річниці його народження організували наукову імпрезу, аби розповісти про цю історичну постать.

Про це розповіла Суспільному ініціаторка події Наталія Павліха. З її слів, захід організували за ініціативи Ротарі Клубу Луцьк Волинь Прайд у партнерстві з Лабораторією проектів та ініціатив ВНУ імені Лесі Українки.

Наукова імпреза "Батьки-засновники української державності. В'ячеслав Липинський" складалась з кількох частин: наукової, творчої та практичної.

У меморіальному музеї В'ячеслава Липинського на Волині відбулась наукова імпреза
Учасники наукової імпрези. Віталій Віжанський

Під час першої частини заходу викладачі, науковці та історики розповіли про постать В'ячеслава Липинського. Під час творчої — відбувся музично-літературний виступ скрипальки та читання віршів. Також старшокласники показали постановку, присвячену Липинському, — розповіла Наталія Павліха.

У меморіальному музеї В'ячеслава Липинського на Волині відбулась наукова імпреза
Діти, які підготували постановку про В'ячеслава Липинського. Віталій Віжанський

Учасники імпрези, як подарунок меморіальному музею, висадили алею гортензій. Загалом участь в заході взяли 38 людей, каже Наталія Павліха.

Довідково: В'ячеслав Липинський — видатний український історик, політичний діяч, публіцист (до 140-річчя від дня народження). К. Липинський народився  17 квітня 1882 р. (або 5 квітня за старим стилем)  в селі Затурці, Володимирського повіту на Волині.

Напередодні Першої світової війни був одним з організаторів за межами Російської імперії українського політичного центру, трансформованого в Союз визволення України (1914). З приходом до влади в Україні гетьмана П. Скоропадського Липинський був призначений (у травні 1918) послом Української Держави в Австро-Угорщині.

Помер В. Липинський 14 червня 1931 р. в  місті Перніц (Австрія), похований 2 липня 1931 р. на малій Батьківщині в селі Затурці на Волині. За радянської влади усі могили на польському цвинтарі, разом із могилою В'ячеслава Липинського, були втрамбовані в землю колгоспною технікою.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок