Для Луцька закупили чергову партію вакцини проти ВПЛ для безплатного щеплення школярок

Для Луцька закупили чергову партію вакцини проти ВПЛ для безплатного щеплення школярок

Вакцинація щеплення проти ВПЛ Луцьк
Лучанка, яка отримала щеплення вакциною проти вірусу папіломи людини, 2023 рік. Фото: Суспільне Луцьк

Для Луцької міської дитячої поліклініки закупили чергову партію чотирьохвалентної вакцини для безплатного щеплення школярок проти вірусу папіломи людини, що викликає рак шийки матки.

Про це Суспільному розповіла медична директорка поліклініки Галина Ворон. З її слів, для другого туру вакцинації закупили 234 дози вакцини, яка розрахована на 117 дівчат віком від дев'яти до 14 років.

Вакцинацію проводять у рамках "Програми профілактики раку шийки матки шляхом вакцинації дівчат віком 9–14 років проти вірусу папіломи людини на 2023–2027 роки", розповів Суспільному начальник управління охорони здоров'я Луцькради Володимир Лотвін.

У 2024 році, зазначив керівник управління, на закупівлю цієї вакцини з міського бюджету виділили 1 мільйон гривень.

"В кінці березня завершився тендер і десь тиждень тому вакцина поступила. Також зараз дитяча поліклініка набирає охочих до свого листка очікувань, щоб проводити вакцинацію. Крім того, ще зараз триває другий етап вакцинації, бо якраз вже пройшло 6 місяців з моменту отримання дівчатами першої дози", — сказав посадовець.

Довідково: Рак шийки матки є захворюванням, яке можна попередити. Причиною раку шийки матки є вірус папіломи людини (ВПЛ) – інфекція, що передається статевим шляхом. Понад 70 % випадків раку шийки матки спричиняються двома різновидами вірусу папіломи людини – 16 та 18 типами.

Протипоказання до застосування вакцини проти ВПЛ є тяжка алергічна реакція після попередньої дози вакцини або на компонент вакцини та вагітність. Вакцини проти ВПЛ є профілактичним засобом, і призначені для запобігання зараженню і подальшого захворювання.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок