На Волині з 15 квітня запрацює ще одна камера автофіксації порушень ПДР

На Волині з 15 квітня запрацює ще одна камера автофіксації порушень ПДР

У селі Жидичин Луцької громади з 15 квітня запрацює камера автоматичної фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху. Цей комплекс "КАСКАД" встановили ще в січні 2024 року.

Про це повідомили в Департаменті муніципальної варти міської ради.

Прилад фіксуватиме швидкість руху транспортних засобів у напрямку села Княгининок. У населеному пункті, де встановлена камера контролю, максимальна дозволена швидкість руху — 50 км/год.

"У зв’язку з тим, що на дорозі, яка проходить через с. Жидичин є аварійно-небезпечні ділянка — автоматична фіксація буде розвантаженням та своєрідним важелем для зниження швидкості водіями", — додали в департаменті.

Що відомо про КАСКАДи на дорогах Волині

У 2022-му роботу камер автофіксації порушень ПДР призупинили після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Наприкінці квітня на дорогах Волині відновили роботу шість комплексів автоматичної фіксації перевищення швидкості.

У жовтні 2023-го на автошляху Н-22 в селі Струмівка Луцького району встановили ще одну камеру автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. Комплекс "КАСКАД" розташований при вʼїзді до села зі сторони Рівного.

У листопаді 2023-го камери також з'явилися в селі Жидичин та на автомобільній дорозі Луцьк — Володимир у селі Затурці.

Які порушення в режимі реального часу фіксує камера

Згідно з інформацією "Українських системних інновацій", комплексна автоматизована система контролю автомобільних доріг (КАСКАД) — це інтелектуальна система, яка виявляє та фіксує такі порушення:

  • порушення водіями швидкісного режиму руху;
  • контроль проїзду по смузі громадського транспорту;
  • порушення правил проїзду перехресть і проїзд на червоний сигнал світлофора;
  • виїзд на смугу зустрічного руху;
  • порушення правил рядності та дорожньої розмітки;
  • порушення правил паркування;
  • ненадання переваги пішоходу на пішохідному переході.

Довідково: штраф за перевищення швидкості руху від 20 до 50 км/год за статтею 122 КУпАПКодекс України про адміністративні правопорушення становить 340 гривень, за більш як 50 км/год — 1 700 грн. За проїзд перехресть на заборонний сигнал світлофора та виїзд на смугу зустрічного руху — 510 гривень.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок