До святкової молитви на Ораза-байрам у Луцьк доєдналися майже 40 мусульман

До святкової молитви на Ораза-байрам у Луцьк доєдналися майже 40 мусульман

10 квітня у мечеті в Луцьку майже 40 людей доєдналися до святкової молитви, присвяченої Ораза-байраму — одному з головних мусульманських свят.

Як розповів Суспільному голова релігійної громади "Рахма" Сервер Зейнідінов, напередодні, 9 квітня, після вечірньої молитви завершився місяць Рамадан.

"Це – святковий намаз, те що закінчився піст. Прихожани, мусульмани збираються в мечеті і разом проводять колективний намаз. Він короткий – два рікета намаза. До цього сидять люди, поки намаз почнеться – возвеличення Господа", — говорить Сервер Зейнідінов.

Святкова молитва на Ораза-байрам у Луцьк
Святкова молитва в мечеті у Луцьку, 10 квітня 2024. Суспільне Луцьк

Іслам Мухамед на молитву прийшов з донькою. Він — єгиптянин, 16 років проживає у Луцьку.

"Сьогодні самий великий день, і ще три дні святкуємо, — каже Іслам. — Як всі, як в Україні, люди ходять на могилки, ходимо один до одного в сім’ї, даруємо подарунки".

Святкова молитва на Ораза-байрам в мечеті у Луцьку — Іслам Мухамед
Іслам Мухамед. Суспільне Луцьк

Ще один учасник молитви, Емомалі Худжаєв, розповів: на Волині проживає чотири роки. Він родом з міста Куляб Республіки Таджикистан. В Україну приїхав 1986-го, після навчання у Кадіївці Луганської області, працював на заводі, згодом шахтарем. Зараз служить у Збройних силах України.

"У мусульман не має такого — це не твоя Батьківщина. Де б не жив мусульманин — він має захищати цю Батьківщину. Я з командуванням розмовляв, вони дозвіл дали. Ми тримали піст, молились, у ЗСУ немає із цим обмежень", — додав Емомалі Худжаєв.

Святкова молитва на Ораза-байрам у Луцьку — Емомалі Худжаєв
Емомалі Худжаєв нині служить в ЗСУ, на святкування відпросився у командування. Суспільне Луцьк

Після молитви мусульмани сіли за обов'язковий святковий стіл.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк.

На початок