Тепловізійні камери і колючий дріт: як на Волині охороняють кордон із Польщею та Білоруссю

Тепловізійні камери і колючий дріт: як на Волині охороняють кордон із Польщею та Білоруссю

Ексклюзивно

На кордоні із Білоруссю та Польщею на Волині тривають заходи з інженерного облаштування. Прикордонники монтують паркан із колючого дроту і моніторять ситуацію з повітря за допомогою безпілотників.

Також за кордоном цілодобово стежать 29 тепловізійних камер, розповіла Суспільному речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.

Зараз майже уся лінія державного кордону з Білоруссю на Волині обплетена колючим дротом. На українсько-польському кордоні роботи тривають.

Укріплення українсько-польського кордону на Волині
Укріплення українсько-польський кордон на Волині. Суспільне Луцьк

Зі слів речниці, основна загроза на цій ділянці — спроби незаконного перетину кордону та переміщення контрабанди. Як додала Маргарита Вершиніна, упродовж минулого року волинські прикордонники виявили вісьмох порушників, які незаконно намагалися перетнути державний кордон з Республікою Польща та Білоруссю.

Один із тих, хто монтує паркан із колючого дроту — прикордонник інженерного підрозділу Ярослав. "Через таку колючку, хто продає? Ніхто не пролізе сюдою вже. Були ж такі ділянки взагалі незахищені", — каже він.

Укріплення кордону із Польщею на Волині
Прикордонник Ярослав укріплює паркан на кордоні колючим дротом. Суспільне Луцьк

За допомогою дрона ситуацію на українсько-польському кордоні відстежує прикордонник Євген. Його завдання — виявляти порушників.

"Йдеться про людей призовного віку, які намагаються незаконно перетнути кордон поза пунктами пропуску. Переправлення незаконних контрабандних товарів, таких як сигарети, — каже прикордонник. — Здійснюється доповідь на відділ і вибуває група реагування для їхнього пошуку. Корегую дії їхні".

Укріплення і охорона українсько-польського кордону на Волині
Євген відстежує ситуацію на кордоні з допомогою дрона. Суспільне Луцьк

Контролює безпеку і охороняє кордон разом зі службовим псом 27-річний кінолог-прикордонник Вадим. Він розповів: "Лайф" допомагає йому знаходити порушників у темний час доби.

"Навіть вдень, коли порушник переховується в якомусь укритті, чи то кущах, чи то за деревом, Ми цього не можемо почути. Пес це дуже добре відчуває і показує мені своєю поведінкою", — додає кінолог.

Охорона і укріплення українсько-польського кордону на Волині
Прикордонник-кінолог Вадим з псом на кличку "Лайф". Суспільне Луцьк

Довідково: за даними Волинського прикордонного загону, українсько-білоруський кордон у межах Волинської області має протяжність 214,7 кілометри, українсько-польський — 228.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок