Шарпанина біля храму: в громаді на Волині конфлікт між прихильниками УПЦ та ПЦУ

Шарпанина біля храму: в громаді на Волині конфлікт між прихильниками УПЦ та ПЦУ

Конфлікт біля храму в Камені-Каширському
Поліція розбороняє прихильників УПЦ та ПЦУ біля храму Різдва Пресвятої Богородиці у Камені-Каширському, 12 березня 2024. Фото: Суспільне Луцьк

Зранку, 12 березня, біля храму Різдва Пресвятої Богородиці у Камені-Каширському на Волині зібралися місцеві жителі. Люди намагаються потрапити до храму, але їх не пускають прихильники УПЦ (МП).

Як повідомив кореспондент Суспільного, який перебуває на місці події, біля храму працює поліція, між людьми виникають конфлікти і шарпанина.

Зі слів заступника начальника місцевого підрозділу поліції Олександра Ольшевського, біля храму зібралися орієнтовно 300 людей.

Як розповів Суспільному настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці Олег, місцева релігійна громада пів року тому ухвалила рішення про офіційний перехід до ПЦУ. Відтоді, каже він, прихильники УПЦ не полишають храм і нікого не впускають на територію.

Шарпанина біля храму: в громаді на Волині конфлікт між прихильниками УПЦ МП та ПЦУ
Люди біля храму у Камені-Каширському. Фото: Суспільне Луцьк

Станом на 11:00 представники релігійної громади Православної церкви України гуртом пішли до районної адміністрації. "Хочемо почути, чому влада нічого не діє у цій ситуації", — розповіла Суспільному місцева жителька Галина.

Із запитом про забезпечення доступу релігійної громади ПЦУ до майна храму Різдва Пресвятої Богородиці місцеві жителі звернулися до міського голови Каменя-Каширського Віктора Пася. З його слів, допомогти вірянам потрапити у церкву мають правоохоронні органи.

Також люди поспілкувалися із заступницею голови районної військової адміністрації Юлією Подерня-Масюк. Представникам релігійної громади посадовиця сказала, що конфлікт вони мають вирішити мирним шляхом.

Чим завершилися події біля храму у Камені-Каширському дивіться на YouTube каналі Суспільне Луцьк.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок