У Музеї Волинської ікони реставратори зі Львова оновлюють майже 20 експонатів

У Музеї Волинської ікони реставратори зі Львова оновлюють майже 20 експонатів

Реставрація експонатів у Музеї Волинської ікони
Львівські художники-реставратори оновлюють експонати у Музеї Волинської ікони, березень 2024 року. Фото: Музей Волинської ікони

У Музеї Волинської ікони бригада львівських реставраторів відновлює майже 20 експонатів. Реставраційні роботи проводять у рамках підготовки до виставки "Дерев’яне облаштування храмів Волині XVII – XVIII століть".

Про це Суспільному розповіла завідувачка музею Тетяна Єлісєєва.

Упродовж чотирьох днів десять спеціалістів Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру на чолі з завідувачем Тарасом Отковичем оновлювали ікони, фрагменти іконостасів і вівтарів, свічники та процесійні хрести.

Усе це — експонати із фондів музею, які раніше не були представлені в експозиціях.

У Музеї Волинської ікони львівські реставратори оновили близько 20 експонатів
Художники-реставратори зі Львова оновлюють дерев’яний хрест із фондів Музею Волинської ікони. Фото: Музей Волинської ікони

За словами Тетяни Єлісєєвої, ці експонати збереглися до наших часів у доброму стані і не потребують значних реставраційних заходів.

Зокрема, фрагмент іконостаса із церкви села Романів XIX століття із декоративною позолоченою різьбою та зображенням свят Православної церкви реставратори почистили від пилу, бруду, а деякі ділянки укріпили спеціальним клеєм, який привезли з собою.

У Музеї Волинської ікони львівські реставратори оновили близько 20 експонатів
Реставрація іконостаса із позолоченою різьбою XIX століття з храму села Романів Луцького району. Фото: Музей Волинської ікони

Реставраційно-консерваційні роботи ще не завершені, додала Тетяна Єлісєєва. Львівські реставратори ще приїдуть до Луцька, щоб підготувати експонати для майбутньої виставки, а також для подальшого збереження у колекції.

Як додала завідувачка Музеї Волинської ікони, відкриття виставки "Дерев’яне облаштування храмів Волині XVII – XVIII століть" заплановане на травень.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок