Волинянина судили за продаж "гуманітарних" машин: авто конфіскували

Волинянина судили за продаж "гуманітарних" машин: авто конфіскували

На Волині чоловіка судили за продаж 15 автомобілів, які були ввезені в Україну через благодійні організації як гуманітарна допомога.

Частину автомобілів, а також кузови й двигуни, конфіскували в дохід держави на потреби ЗСУ. Про це сказано у вироку Луцького міськрайонного суду.

Яку схему з продажу "гуманітарних" автівок налагодив волинянин

З матеріалів справи стало відомо, що упродовж березня-липня 2023 року уродженець Володимира організував схему продажу на території України 15 "гуманітарних" авто. Машини перетинали польсько-український кордон через митні пункти пропуску "Угринів — Долгобичув" Львівської митниці та "Устилуг — Зосин" Волинської митниці.

Серед цих автомобілів — Volkswagen Touran, три Volkswagen Caddy, Opel Movano, Mercedes-Benz Vito, Volkswagen Crafter, Volkswagen Crafter, Renault Kangoo. Загальна середня ринкова вартість усіх машин становила 6 мільйонів 379 тисяч гривень.

Що вирішив суд

Свою вину за ст.201-2 ч.3Стаття 201-2. Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги Кримінального кодексу України про незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги чоловік визнав повністю.

Суддя Луцького міськрайонного суду визнав волинянина винним та призначив йому покарання — 204 тисячі гривень штрафу з позбавленням права обіймати посади та займатися діяльністю, пов'язаною з отриманням та розпорядженням гуманітарною допомогою строком на два роки та конфіскацією майна.

На оголошений вирок суду може бути подана апеляція до Волинського апеляційного суду впродовж 30 днів з дня його проголошення.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок