На Волині запрацював центр підтримки дітей, які зазнали насильства

На Волині запрацював центр підтримки дітей, які зазнали насильства

Центр підтримки дітей, які зазнали насильства
Центр підтримки дітей, які зазнали насильства, лютий 2024 рік. Фото: Волинська ОВА

В області відкрили центр для дітей, які зазнали насильства або стали його свідками. Це заклад для надання соціально-психологічної, правової, медичної допомоги дітям.

Заклад працює на базі дитячого об’єднання, бо тут є всі фахівці, які будуть надавати психологічну, правову, медичну та реабілітаційну допомогу, як дитині, так і мамі, повідомили в обласній військовій адміністрації.

Заклад працює на базі дитячого об’єднання
Заклад працює на базі дитячого об’єднання. Фото: Волинська ОВА

Центр створений спільними зусиллями Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, ЮНІСЕФ, Української фундації громадського здоров’я та Волинської обласної державної адміністрації та є одинадцятим такого типу в Україні, зазначили в ОВА.обласній військовій адміністрації.

У закладі є кімнати для спілкування з психологом, медичного огляду, кримінального розслідування та судового провадження, реабілітаційні приміщення, укриття, а також спальні кімнати.

Одна із кімнат у центрі допомоги дітям
Одна із кімнат у центрі допомоги дітям. Фото: Волинська ОВА

Як зазначили в обласній військовій адміністрації, що на Волині кілька років поспіль зростає кількість кримінальних правопорушень вчинених щодо дітей. Так потерпілими у 2022 році стали 232 дитини, що на 36% більше ніж у 2021 році. Минулого року – 449 дітей, щодо 80 з яких були вчинені тяжкі та особливо тяжкі кримінальні правопорушення.

Загалом, 18 дітей потерпіло від злочинів пов’язаних з домашнім насильством та 17 – від правопорушень проти статевої недоторканності, з яких сім від зґвалтувань, чотири від сексуального насильства. Шестеро дітей стали жертвами розбещень.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок