На Світязі у трьох чоловіків вилучили 5 кілограмів водоростей

На Світязі у трьох чоловіків вилучили 5 кілограмів водоростей

Доповнено
Затримані чоловіки, які витягали водорості з озера Світязь
Затримані чоловіки, які витягали водорості з озера Світязь, 21 лютого 2024 рік. Фото: Шацький національний природний парк

Працівники служби державної охорони Шацького національного природного парку вилучили у мешканців села Світязь 5 кілограмів водоростей кладофори.Кладофора є одним із найважливіших елементів озерної екосистеми, збагачує озеро киснем і як природний фільтр очищає його.

Як повідомили у Шацькому національному парку, чоловіки виловлювали водорості вночі 21 лютого, спустивши сітки із човна на озері.

Добування кладофори — це браконьєрство, кажуть у нацпарку. На чоловіків за "Порушення правил охоронист. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду" склали протоколи.

Човен з виловленими водоростями
Човен з виловленими водоростями. Фото: Шацький національний природний парк

Як додали у Шацькому національному парку, складені протоколи передадуть правоохоронцям.

Кладофору використовують для очистки акваріумів, розповів Суспільному інспектор з охорони природно-заповідного фонду нацпарку Василь Стрільчук. З його слів, орієнтовна ціна водоростей на "чорному ринку" становить дві тисячі гривень за 30 кілограмів сирої маси. Василь Стрільчук додав, що це перший виявлений випадок від початку повномасштабного вторгнення.

Довідково: Кладофора — є колонією зелених нитчастих водоростей. Їхні нитки розташовуються, радіально утворюючи, таким чином, пухнасту кульку. Вільно переміщається дном. Висвітлені денним світлом водорості починають виробляти кисень, бульбашки якого надають кладофорі плавучість.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок