У музей на Волині передали жіночу хустку 60-х років минулого століття

У музей на Волині передали жіночу хустку 60-х років минулого століття

Ковельський історичний музей нові експонати
Жіноча хустина 60-х років ХХ століття, яку подарували Ковельському історичному музею, 7 грудня 2023. Фото: Ковельський історичний музей

У Ковельському історичному музеї 7 грудня, у День української хустки, з’явився новий експонат. Це — жіноча хустина 60-х років минулого століття, яку подарувала музею місцева мешканка.

Такої великої та святкової хустини у музеї ще не було, розповіла Суспільному головна зберігачка фондів Мирослава Мороз.

Хустина за розміром 143х143 сантиметри, зроблена з вовни, має яскравий квітковий принт та рослинні візерунки.

Презентувала хустину музею мешканка Ковеля Валентина Фаловська. Жінка розповіла, що отримала її у подарунок від свекрухи з Кіровоградської області. Тій на замовлення хустину привезли з-за кордону, звідки саме — не знає.

Ковельський музей нові експонати
Мешканка Ковеля Валентина Фаловська з жіночою хустиною 60-х років ХХ століття, яку жінка подарувала Ковельському історичному музею, 7 грудня 2023. Фото: Ковельський історичний музей

Стан хустки відмінний, говорить працівниця музею, хоча попередня власниця, як учасниця місцевого колективу, в ній неодноразово виступала.

У колекції Ковельського історичного музею, за словами Мирослави Мороз, налічується до пів сотні хусток: теплих, зимових, щоденних та святкових різних кольорів та розмірів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок