Зранку, 8 листопада, на Київському майдані у Луцьку розпочалася акція "Спочатку дрони, потім стадіони".
Біля будівлі обласної ради зібралися орієнтовно чотири десятки волинян, повідомив кореспондент Суспільного.

Як розповіла учасниця акції Юлія Ютовець, люди вимагають, аби замість ремонтів доріг, вулиць і держустанов, гроші спрямовували на Збройні сили України.
"Нас цікавлять кошти, куди вони виділяються і чи можна ці кошти спрямувати на допомогу війську, на Перемогу. Якщо є якісь об’єкти, які плануються будуватись, щоб ці об’єкти не будувались. Вони можуть зачекати до Перемоги", — зазначила учасниця акції.

Волинянин, які прийшли на акцію, вимагали зустрічі із керівником обласної військової адміністрації Юрієм Погуляйком.
"На жаль, центральна влада заколихала людей обіцянками. В наших воїнів не вистачає дронів, і других речей. А в цей час місцеве керівництво використовують кошти на квіточки, газончики, бруківку, які могли би почекати", — вважає учасник акції Володимир Гвоздик.
Акція тривала орієнтовно півтори години. Очільник ОВА до учасників акції не вийшов. Люди поспілкувалися із його заступником Сергієм Мовенком. З його слів, благоустрій у громадах потрібен, але він — не на часі.

Як зазначив Мовенко, в області створили робочу групу за участі представників правоохоронних органів, які контролюватимуть, як і куди громади витрачають гроші.
"Буде чергове засідання робочої групи, на якому буде заслухано деяких голів тергромад, в тому числі і Ківерцівського. Бо в нас в області спостерігається певний перекос, в одних є військовий ПДФО і громади думають, що вони повинні на свій розсуд розпоряджатися коштами", — сказав заступник голови ОДА.

За словами співорганізатора акції Сергія Рижкова, учасники протесту передали керівництву області звернення щодо проведення консультацій з громадськістю для визначення пріоритетів при виконанні обласного бюджету 2023 року та підготовці обласного бюджету на 2024 рік та підтримці армії.
Що відомо про ініціативу волинян і акції
Вперше на пікет біля міськради лучани зібралися 8 вересня. Рідні та друзі військовослужбовців вимагали не проводити капітальний ремонт бульвару Дружби Народів, вартість якого — 50 мільйонів гривень.
Ввечері, 17 жовтня ініціативна група у Луцьку почала збір підписів до заяви-звернення проти проведення капітальних ремонтів у місті під час війни.
18 жовтня заяву зареєстрували у міському Центрі надання адмінпослуг, розповів Суспільному ініціатор зібрання підписів Сергій Рижков.
31 жовтня біля Луцької міської ради, де депутати зібралися на засідання сесії, жителі міста зібралися на акцію "Дрони замість бруківки".
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.