У Луцьку відбулася прем'єра інклюзивної вистави "Легенди древнього Лучеська"

У Луцьку відбулася прем'єра інклюзивної вистави "Легенди древнього Лучеська"

Вистава "Легенди древнього Лучеська" у Луцьку
Учасники вистави "Легенди древнього Лучеська" у Луцьку, жовтень 2023. Фото: Суспільне Луцьк

У Луцьку відбулася інклюзивна вистава-екскурсія "Легенди древнього Лучеська". Робота над постановкою тривала п'ять місяців.

Як розповіла Суспільному голова громадської організації "Батьків дітей із синдромом Дауна" Олена Мельник, виставу приурочили 18-й річниці створення ГО.

Участь у постановці взяли 15 акторів із синдромом Дауна та дев'ять театралів з майстерні "Догори Дриґом".

Режисерка-постановниця вистави Руслана Порицька розповіла: вважає, що головним упродовж п'яти місяців спільної роботи був розвиток акторів, а для молоді з театральної майстерні це також навчання толерантності та інклюзивності.

"Ми постійно проводили тренінги на їхнє орієнтування в просторі, на роботу тіла, на контактування, на відкритість, стресостійкість. Наш основний результат – це шлях і, як на мене, він був дуже вдалий, тому що він гуртував, він зацікавлював, вони з радістю бігли на репетиції і це для нас було ключовим успіхом", — зазначила Руслана Порицька.

Режисерка Руслана Порицька
Режисерка-постановниця Руслана Порицька. Фото: Суспільне Луцьк

Ролі русалоньки та янгола у виставі виконала 17-річна акторка театру "Сонячне сяйво" Уляна Сухачевська. "Ми робили цю виставу з Русланою Порицькою і дякуємо їй, що вона показує для нас такі класні події. Нам допомагали друзі з театральної майстерні, дякуємо їм, що вони були з нами", — говорить дівчина.

У Луцьку відбулася прем'єра інклюзивної вистави "Легенди древнього Лучеська"
Уляна Сухачевська. Фото: Суспільне Луцьк

Мама Уляни, Тетяна Сухачевська каже: головне, що діти отримали за час роботи над інклюзивною виставою — це дружба, обмін любов’ю та новий творчий досвід.

"Діти дуже допомагали один одному. Будь-яка ситуація, яка траплялася, настільки вирішувалася швиденько і гарно, що в них не було якогось бар'єра, що вони якісь інші. Вони відчували себе друзями, вони відчували себе потрібними і це було, напевно, найголовніше", — додала жінка.

У Луцьку відбулася прем'єра інклюзивної вистави "Легенди древнього Лучеська"
Фото: Суспільне Луцьк

Завершилося відзначення 18-річчя ГО "Батьків дітей із синдромом Дауна" та фіналу проєкту "Створення інклюзивного мистецького простору арткав'ярня "Старе місто" частуванням та виставкою мистецьких робіт.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок