До Дня матері: багатодітна лучанка чекає з полону сина

До Дня матері: багатодітна лучанка чекає з полону сина

До Дня матері: багатодітна лучанка чекає з полону сина
Мама військовополоненого медика Наталія Ніколаєва. Фото: Суспільне Луцьк

47-річна Наталія Ніколаєва мама трьох дітей. Найстарший, 25-річний син Дмитро – військовий медик. Вже понад рік він перебуває у полоні. Жінка розповіла Суспільному, що чекає на перемогу та повернення сина додому.

Наталія Ніколаєва каже, що син Дмитро мріяв про військову службу з дитячого садочка. Хотів бути, як батько — військовим.

Після закінчення медичного училища та після проходження строкової служби у Василькові пішов служити за контрактом. До початку повномасштабного вторгнення у Дмитра була п'ята ротація на сході. 24 лютого він був в селі Широкине, на Маріупольському напрямку, – говорить мама Наталія Ніколаєва.

До дня матері: багатодітна лучанка чекає з полону сина
Наталія Ніколаєва разом з меншою донькою Олександрою розглядають фотографії полоненого сина та брата Дмитра. Фото: Суспільне Луцьк

12 квітня 2022 року Дмитро потрапив у полон із заводу Ілліча у Маріуполі.

"Я прочитала повідомлення, нічого не могла зрозуміти: "Мама, я в полоні". У мене були такі моменти, що забирала швидка з гіпертонічним кризом. Були досить стрибки і в настрої, і у всьому", – розповідає жінка.

До дня матері: багатодітна лучанка чекає з полону сина
Полонений син Наталії Ніколаєвої, військовий медик Дмитро. Фото: Наталії Ніколаєвої

Переживання та стреси, – каже жінка, – похитнули здоров’я — торік у липні в Наталії виявили онкозахворювання. Пережила операцію та шість хіміотерапій. Зараз перебуває у стані ремісії.

До дня матері: багатодітна лучанка чекає з полону сина
Наталія Ніколаєва із трьома своїми дітьми. Фото: Наталія Ніколаєва

"По-перше, я мама трьох дітей. Я мушу, я мушу витримати. Я мушу це все пережити заради Діми. Маю думати про те, що в мене ще двоє дітей, які так само потребують моєї уваги, мого тепла", – говорить Наталія Ніколаєва.

До дня матері: багатодітна лучанка чекає з полону сина
Наталія Ніколаєва в обіймах найменшої дочки Олександри. Фото: Суспільне Луцьк

Після початку повномасштабного вторгнення Наталія Ніколаєва свого меншого 17-тирічного сина Єгора та 7-мирічну доньку Олександру відвезла до Польщі, а сама повернулася волонтерити та допомагати в Україну. Каже, що розуміла, що менші діти в безпеці, а старший син – в Маріуполі.

"Це татуювання я зробила, коли народилась в мене донечка. І тут всі мої дітки, і Дмитро, І Єгор, і Олександр. Ніколи не була строгою мамою. Намагалась завжди до всіх однаково. Тому що всі троє – це твоя кровиночка. Скільки б років не було", – говорить жінка.

До дня матері: багатодітна лучанка чекає з полону сина
Татуювання Наталії Ніколаєвої з іменами трьох дітей. Фото: Суспільне Луцьк

Лучанка зізнається: не втрачає надії та вже другий рік з усіх сил шукає і чекає свого сина Дмитра. Два місяці тому, – каже, – вийшла на роботу, щоб менше хвилюватися. Увесь вільний час проводить з найменшою донькою Олександрою.

Торік 30 серпня Наталія Ніколаєва отримала від сина з полону єдиного листа, датованого 30-им травня. Каже, що щодня його перечитує та з надією переглядає чергове відео з обміну полонених, не знаходить свого сина Дмитра, плаче, але чекає та щиро вірить в українську перемогу та його повернення додому.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок