На Волині подешевшали овочі: як змінились ціни на інші продукти

На Волині подешевшали овочі: як змінились ціни на інші продукти

На Волині подешевшали овочі: як змінились ціни на інші продукти
Ціни на овочі та фрукти на одному з луцьких ринків, квітень 2023. Овочі, фрукти. Ілюстративне фото: Суспільне Луцьк

На споживчих ринках Волині спостерігається зниження вартості орієнтовно на 20-25 % на окремі овочі, на які перед Великоднем ціна раніше підвищувалась. Про це Суспільному розповів заступник начальника управління департаменту економіки ОВА Андрій Ткачук.

З його слів, ціна моркви та буряків, які входять до борщового набору, є стабільною. Не змінилася й вартість картоплі, кілограм якої вартує від шести до восьми гривень.

У травні, говорить Андрій Ткачук, волинянам не варто очікувати суттєвого зниження цін на продукти.

Перед Великоднем, зазначив заступник начальника управління департаменту економіки, подешевшали на 10 % курячі яйця. Зараз, каже посадовець, ціна може повернутися до попередньої.

"На яєчну продукцію так само я думаю, залишаться ціни на достатньо високому рівні. Тому що частина птахофабрик, знищена. Частину продукції і в першу чергу корми приходиться отримувати з-за кордону, і відповідно валютні витрати і валютні ризики", – додав Андрій Ткачук.

Зниження цін на окремі овочі: як змінилися ціни на Волині за місяць
Овочі. Ілюстративне фото: Суспільне Луцьк

Придбати овочі по собівартості можна у фермерів на сільськогосподарських ярмарках, – радить начальник управління агропромислового розвитку ОВА Юрій Юрченко. Каже: на ярмарках ціни на овочі на 25-30 % нижчі, ніж у магазинах.

Зниження цін на окремі овочі: як змінилися ціни на Волині за місяць
Овочі на одному з луцьких ринків. Фото: Суспільне Луцьк

"Область загалом виробляє понад 260 тисяч тонн овочів і картоплі за рік. Річна раціональна норма споживання – це орієнтовно 160 тисяч. Тобто, наша область повністю себе забезпечує в овочевій групі", – каже посадовець.

Суспільне побувало на луцькому ринку "Пасаж" і поспілкувалося з продавцями та покупцями з приводу коливання цін на фрукти, овочі, яйця та іншу продукцію впродовж квітня.

Що відомо

  • Упродовж березня на споживчих ринках області ціни на продукти зросли на 1,5 %. Найбільше подорожчали овочі: їх вартість збільшилася у порівнянні з лютим на 15,6 %.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок