Луцькрада планує виділити кошти на невідкладну стоматологічну допомогу. Що відомо

Луцькрада планує виділити кошти на невідкладну стоматологічну допомогу. Що відомо

Для надання безплатної невідкладної стоматологічної допомоги з бюджету Луцької тергромади виділять кошти для Луцької міської стоматполіклініки. Це пов'язано з тим, що з 1 квітня НСЗУ припиняє оплачувати ці послуги для дорослого населення, – розповів Суспільному начальник управління охорони здоров'я Луцькради Володимир Лотвін.

Безоплатну допомогу надаватимуть для пільговиківПільгові категорії громадян визначені Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні"., які є жителями Луцької громади. Усі інші лікуватимуть зуби за пільговими чи загальними тарифами.

Кошти планують виділити в рамках Програми "Здоров’я мешканців Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки". Про яку суму, що покриє послугу зі стоматологічного лікування і зубопротезування пацієнтів-пільговиків, йдеться наразі не зазначають.

Зі слів Володимира Лотвіна, міська стоматполіклініка прораховує пільгові тарифи, кількість необхідних матеріалів тощо. Попередньо з бюджету громади на 2023 рік для КП "Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка" виділили орієнтовно 680 тисяч гривень.

"На даний момент кошти, які заплановані для пільгових категорій, є. Освоять їх, і додатково комунальне підприємство розраховує скільки їм потрібно. Тоді будемо по необхідності зміни у Програму вносити. Попередні суми є, але потребують уточнення", – каже посадовець.

Як зазначив начальник міського управління охорони здоров'я, безплатно полікувати зуби можна, взявши з собою документи, які підтверджують наявність пільги. Загалом стоматологічної допомоги в Луцькій територіальній громаді, зазначив Володимир Лотвін, потребують понад 40 тисяч людей пільгових категорій.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок