У громаді на Волині хочуть закрити три школи та ще одну перепрофілювати

У громаді на Волині хочуть закрити три школи та ще одну перепрофілювати

У Рожищенській громаді планують закрити три малокомплектні школи. Йдеться про Тихотинську та Оленівську гімназії та Луківську початкову школу, – розповів Суспільному керівник гуманітарного відділу Рожищенської міської ради Ігор Кузава. Сокільський ліцей планують перепрофілювати у гімназію.

Подальшу долю навчальних закладів вирішуватимуть в квітні. Тоді ж відбудуться громадські обговорення за участю місцевих жителів та батьків учнів.

Вчителям цих навчальних закладів буде запропонована робота в сусідніх школах, або ж зменшена кількість годин роботи.

Тихотинська гімназія

У Тихотинській гімназії наразі навчаються 26 учнів. Зі слів Ігоря Кузави, через відсутність укриття навчання відбувається дистанційно. Заклад вважається малокомплектним і має лише три повні класи.

У наступному навчальному році прогнозують, що у гімназії навчатиметься на три учні менше. Дітей з села Тихотин, каже керівник гуманітарного відділу підвозитимуть шкільним автобусом до Переспівського ліцею.

Громадські обговорення відбудуться 25 квітня о 12:00 – у Тихотинській гімназії.

Оленівська гімназія

В Оленівській гімназії станом на березень 2023 року здобувають освіту 30 учнів. Заклад освіти теж малокомплектний і має три повні класи.

Ігор Кузава каже: дітей з цієї школи планують перевести до навчального закладу у сусідньому селі Топільне. Підвозити учнів з Оленівки до Топільненського ліцею обіцяють шкільним автобусом.

Громадські обговорення щодо ліквідації гімназії відбудуться 24 квітня о 12:00 у приміщенні Оленівської гімназії.

Луківська початкова школа

Також планують закрити Луківському початкову школу, де навчаються 18 учнів. Школа має лише два повні класи. "Немає зовсім учнів у другому класі та лише чотири учні навчається в четвертому класі", – говорить керівник гуманітарного відділу Рожищенської міськради.

Після ліквідації школи дітей переведуть до Крижівського ліцею, підвіз планують організовувати шкільним автобусом.

Громадські обговорення відбудуться 27 квітня о 12:00 – у Луківській початковій школі.

Сокільський ліцей

Сокільський ліцей планують перепрофілювати у гімназію. Тобто тут навчатимуться діти лише до дев'ятого класу. "Старшокласникам забезпечать доїзд до навчальних закладів у навколишніх населених пунктах", – каже Ігор Кузава.

З його слів, нині у закладі навчається 94 дитини. Жоден з класів не відповідає мінімальному рівню наповнюваності: "Якщо у класі має бути 17-19 дітей, то нині є 10-12. У зв'язку з цим ліцей перепрофільовуватимуть".

Громадські обговорення відбудуться в приміщенні Сокільського ліцею 28 квітня о 12:00.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок