Рідні загиблих волинян зібрались на вечорі пам'яті Героїв Небесної Сотні

Рідні загиблих волинян зібрались на вечорі пам'яті Героїв Небесної Сотні

Напередодні Дня вшанування Героїв Небесної Сотні в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки організували вечір пам'яті, присвячений волинянам, які загинули на Євромайдані дев'ять років тому, – розповіла Суспільному бібліотекарка Олена Сільчук.

Серед загиблих Героїв Небесної Сотні волиняни Василь Мойсей, Едуард Гриневич, Сергій Байдовський, Іван Тарасюк, Олександр Бадера, Віктор Хом’як і Юрій Сидорчук. Рідна сестра Юрія Сидорчука, загиблого учасника Євромайдану, Валентина Левашова говорить: люди, які були на Євромайдані, хотіли кращого життя.

На Волині відбувся вечір пам'яті Героїв Небесної Сотні
Валентина Левашова, рідна сестра загиблого учасника Євромайдану Юрія Сидорчука. Фото: Суспільне Луцьк

У те, що подвиг Героїв Небесної Сотні не буде забутий, каже, вірить двоюрідна сестра загиблого учасника Євромайдану Сергія Байдовського – Олена Стрельбіцька.

"Подвиг Героїв Небесної Сотні став яскравим прикладом і мотиватором для багатьох, хто зараз воює на фронті. Тому що наша боротьба не знаю чи була б такою сильною, якби не було жертв Небесної Сотні", – говорить жінка.

На Волині відбувся вечір пам'яті Героїв Небесної Сотні
Олена Стрельбіцька, двоюрідна сестра загиблого на Євромайдані Сергія Байдовського. Фото: Суспільне Луцьк

Вечір пам'яті відвідали студенти Луцького педколеджу і ліцеїсти обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні. Щоранку всі ліцеїсти вшановують пам’ять померлих героїв хвилиною мовчання і щоранку ми співаємо гімн, – говорить ліцеїстка Ангеліна Савич.

Зі слів Олени Сільчук, в обласній науковій бібліотеці експонується й постійнодіюча тематична виставка, присвячена пам’яті євромайданівців.

Що відомо

  • 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції у Києві та регіонах через рішення влади президента Віктора Януковича щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Це стало початком Революції Гідності.
  • Наприкінці 2013 та на початку 2014 років Україну охопили масові протести, які отримали назву "Революція гідності". Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
  • "Небесна Сотня" — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року. Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні відзначають 20 лютого.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок