Менше, ніж торік: скільки ялинок та сосен продали на Волині

Менше, ніж торік: скільки ялинок та сосен продали на Волині

Менше, ніж торік: скільки ялинок та сосен продали на Волині
. Ялинки з розсадника в Гаразджі, грудень 2022-го. Фото: Суспільне Луцьк

На Волині впродовж різдвяних і новорічних свят лісівники реалізували майже 38 тисяч ялинок і сосен із запланованих 50 тисяч хвойних дерев, – розповіла Суспільному речниця управління лісомисливського господарства Світлана Думська.

З її слів, основна реалізація хвойних дерев завершилася, однак ще відбуваються одиничні покупки ялинок і сосен у горщиках, а також дерев, зібраних з гілочок.

Окрім волинян, ялинки та сосни купували оптовики з Київщини, Одеси та Дніпра. Торік, говорить Світлана Думська, багато хвойних дерев закуповували підприємці з центральних і південних регіонів.

"Минулого року дуже багато було оптових покупців: тоді продали більш як 60 тисяч дерев. Цього року дерева купляли в значно меншій кількості. В основному закупка відбувалася місцевими покупцями, і попит був невеликий. Не до свята людям", – говорить речниця лісівників.

Заготовлених наперед ялинок і сосен у лісгоспах реалізували небагато. Зі слів Світлани Думської, переважно покупці приїжджали в розсадники, зокрема у найбільший розсадник в області, що в селі Гаразджа Луцького району, чи на плантації, де лісівники безпосередньо на замовлення заготовляли дерева. Зрізані дерева, додала речниця управління, відправлятимуть на переробку або до Луцького зоопарку.

Що відомо

  • Цьогорічного сезону лісівники запланували реалізувати 50 тисяч хвойних, орієнтовно на 10 тисяч менше, ніж торік. Ціна сосен і ялинок зросла на 10-15 %. Усього в області є 200 гектарів плантацій.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок