Волинський гончар змайстрував корабель "Москва" з продірявленим бортом

Волинський гончар змайстрував корабель "Москва" з продірявленим бортом

Волинський гончар змайстрував корабель "Москва" з продірявленим бортом
. Фото: Facebook/Julia Dudko

Гончар та кераміст із села Липини Луцького району Віктор Дудко виготовив із глини корабель, прототипом якого став крейсер "Москва"Це саме той корабель, що погрожував прикордонникам на острові Зміїному і отримав відповідь: "Русскій воєнний корабль, іді... !"., що відправся на дно Чорного моря.

Як розповів Суспільному волинський майстер, над корабликом, висота якого до 40 сантиметрів, чоловік працював у власній майстерні по дві-три години щовечора. На змайстрованому з глини кораблі також видніються дві українські протикорабельні ракети "Нептун", які завдали судну пошкоджень, як це й сталося 13 квітня цього року.

"Просто виникла ідея зробити цей кораблик. Натхнення прийшло, коли наші хлопці затопили "Москву"... І корабель цей був подарований одному нашому луцькому волонтеру, який допомагає хлопцям із ЗСУ", – говорить майстер.

Волинський гончар
Фото: Facebook/Julia Dudko

Виріб зроблений з екологічно чистої глини, викопаної в селищі Дубечне Ковельського району, та має забарвлення сірого (металевого) кольору без використання барвників. Зі слів Віктора Дудка, такого кольору кораблику надав природній випал у печі.

"Може виріб мати сірий колір або металік, як говорять, можуть бути розводи, бо вугілля може так розмалювати, а може бути чистий чорний колір. 90 % всієї роботи залежить від випалу, який триває від 12 до 18 годин. Наганяється температура до 1 000 градусів, потім вигрібаються всі вуглинки, закидаються нові дрова в піч і закривається доступ повітря. І ще дві-три доби виріб стоїть і задимлюється", – каже волинянин.

Змайстрований корабель призначений для акваріума, адже має отвори, через які можуть плавати рибки, проте може використовуватися також як і самостійна прикраса в інтер'єрі, – додав гончар.

Довідково: Віктор Дудко – майстер гончарного мистецтва, який створює чорнодимлену кераміку. Волинянин працює у власній майстерні та навчає мистецтву створення виробів з глини в Липинському будинку культури, де його школу гончарства "Осередок" відвідує 30 школярів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок